ظریف ابراز امیدواری کرد

اجلاس وزرای خارجه ایران، تاجیکستان و افغانستان در آینده نزدیک

نظام‌الدین شمس‌الدین زاهدی، معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان که برای شرکت در اولین همایش بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراطی‌گری به تهران سفر نموده است در حاشیه این همایش با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به سوابق مشترک فرهنگی ، تاریخی ، دینی دو ملت ایران و تاجیکستان ابراز امیدواری کرد مناسبات دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

محمد جواد ظریف با اشاره به پیشرفت و توسعه تاجیکستان ظرف سالهای اخیر تاکید کرد با توجه به توانمندیهای فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران زمینه همکاری‌های بیشتر بین دو کشور در حوزه روابط اقتصادی فراهم است.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: سه کشور ایران – تاجیکستان و افغانستان می توانند در حوزه های مختلف همکاری داشته باشند .

وی ابراز امیدواری نمود اجلاس سه جانبه وزرای خارجه ایران، تاجیکستان و افغانستان در آینده نزدیک برگزار شود .

در ادامه نظام الدین شمس الدین زاهدی معاون وزیر خارجه تاجیکستان نیز در این دیدار تاکیدکرد: سفر جناب آقای دکتر روحانی به تاجیکستان زمینه گسترش مناسبات دو جانبه را فراهم کرده و اراده سیاسی مقامات ارشد دو کشور فضای بسیار مثبتی را برای توسعه همکاری‌ها به وجود آورده است.

وی افزود: همکاری بین کشورهای شرکت کننده در همایش بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراطی‌گری می‌تواند زمینه رشد و توسعه همکاری‌های همه جانبه در این خصوص را فراهم کرده و در مقابل توسعه خشونت و عقب ماندگی را از بین ببرد.

انتهای پیام

کد N622527