رژیم صهیونیستی به دنبال احداث فرودگاهی در صحرای نقب است

رژيم صهيونيستي

پس از آنکه شرکت‌های هواپیمایی خارجی پروازهای خود را برای مدتی کوتاه به فرودگاه بن گوریون در تل‌آویو متوقف کردند رژیم صهیونیستی به دنبال برنامه‌ریزی برای احداث فرودگاهی در صحرای نقب است تا جایگزین فرودگاه تل‌آویو در زمان جنگ شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه لبنانی السفیر، وزارت راه و ترابری رژیم صهیونیستی اعلام کرد: جنگ غزه که هفته‌ها به طول انجامید بر اهمیت احداث فرودگاهی با نام فرودگاه «رامون» تاکید می‌کند تا به عنوان جایگزین کاملی در شرایط فوق‌العاده و جنگ باشد و ما در سریع‌ترین زمان ممکن طرح احداث آن را اجرایی می‌کنیم.

قرار است افتتاح فرودگاه جدید رژیم صهیونیستی که به اسم «ایلان رامون» فضانورد رژیم صهیونیستی نامگذاری شده در سال 2016 و در چارچوب برنامه احداث فوری صورت بگیرد.

پیشتر شرکت‌های هواپیمایی خارجی مدت کوتاهی پروازهای خود به تل‌آویو را به دلیل شلیک موشک‌های مقاومت فلسطین از نوار غزه به اراضی اشغالی متوقف کرده بودند.

برخی کارشناسان در اینکه اسرائیل بتواند فرودگاه‌های دیگری را احداث کند تردید دارند در حالی که فرودگاه بن گوریون می‌تواند امکانات لازم را برای 90 هزار مسافر به طور روزانه فراهم کند چراکه مساحتی هفت برابر فرودگاه احداث نشده «رامون» دارد.

جاستین برونک از مسوولان مرکز خدمات‌ رسانی «رویال یونایتد» در لندن می‌گوید که فرودگاه رامون تنها یک سکو دارد که برای فرود آمدن و بلند شدن هواپیما به کار گرفته می‌شود اما فرودگاه بن گوریون سه سکو دارد.

فرودگاه جدید حدود 200 کیلومتر با غزه و 370 کیلومتر با لبنان فاصله دارد و در مسافتی بین سه تا چهار ساعت با خودرو از تل‌آویو و قدس واقع است.

برخی مسوولان می‌گویند که در زمان جنگ غزه برخی پروازها که به سمت فرودگاه بن گوریون در حرکت بود به پایگاه نظامی «اوفدا» انتقال داده شد اما ثابت شد که این پایگاه به اندازه کافی توانایی و امکانات ندارد.

انتهای پیام

کد N622524