مبارزه با داعش هزینه های پنتاگون را افزایش داد

سیاسی

پنتاگون قصد دارد در چارچوب مبارزه با داعش در عراق و سوریه، 338 میلیون دلار برای خرید هواپیماهای قادر به شلیک بمبهای هدایت شونده ماهواره ای اختصاص دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه امریکایی واشنگتن تایمز نوشت: پنتاگون به منظور حملات دقیق‌تر به مواضع داعش، باید بیش از 330 میلیون دلار برای خرید هواپیماهای مجهز به بمب‌های هدایت‌شونده ماهواره‌ای هزینه کند.

به نوشته این روزنامه، کمیته های دفاعی در مجلس سنا و مجلس نمایندگان، طرح هایی را آماده می کنند که بخشی از بودجه مشترک دفاع به شمار می آید و ممکن است به عنوان طرح های خرید محدود وزارت دفاع امریکا برای خرید هواپیماهای کنترل از راه دور از نوع پرداتور (predator) و موشکهای ویژه آنها (هلفایر - hellfire) در نظر گرفته شوند.

همچنین کمیته های خدمات مسلح تغییراتی را برای بودجه سال مالی 2015 در نظر گرفتند، چرا که برخی قانونگذاران تاکید دارند که ائتلاف بین المللی به رهبری امریکا به اندازه کافی هواپیماهای کنترل از راه دور برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه مستقر نمی کند.

این روزنامه امریکایی تاکید کرد که لایحه سال مالی 2015 که در کنگره تهیه می شود، سه تغییر در آن مشاهده می شود؛ نخست آنکه نیروی هوایی امریکا را از رده خارج کردن هواپیماهای پریداتور منع می کند، دوم افزایش بودجه تا 338 میلیون دلار به منظور خرید هواپیماهای ریپر (reaper) قادر به شلیک بمبهای هدایت شونده ماهواره ای؛ و سوم انجام وظیفه کنترل و نظارت و شلیک موشکها.