دیدار چاک هاگل با فواد معصوم و حیدر العبادی/ تاکید بر گسترش همکاری‌ها علیه داعش

عراق,آمريكا

وزیر دفاع آمریکا در سفر خود به عراق با رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر این کشور در بغداد دیدار و درخصوص اوضاع سیاسی و امنیتی عراق، حملات ائتلاف ضدداعش و نیاز نیروهای عراقی به سلاح بحث و گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، "فواد معصوم"، رئیس‌جمهور عراق در دیدار با "چاک هاگل"، وزیر دفاع آمریکا و هیات همراه وی در بغداد بر لزوم تقویت توانایی‌های نیروهای مسلح عراق از سوی آمریکا و از طریق آموزش نظامی و مجهز کردن به کمک‌های لازم و سلاح‌های پیشرفته تاکید کرد و گفت: عراق خواهان تحکیم روابط با آمریکا در سطح سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک در چارچوب توافقنامه استراتژیک میان دو کشور است.

وی از تلاش‌های آمریکا در حمایت از عراق درخصوص جنگ علیه تروریسم و همچنین نقش هاگل در حمایت از عراق قدردانی کرد. معصوم به رخدادهای امنیتی و نظامی اشاره و بر اهمیت حمایت آمریکا از طریق پوشش هوایی تاکید کرد.

رئیس‌جمهور عراق گفت: از بین بردن کامل تروریست‌ها نیاز به برنامه‌های نظامی و امنیتی و حمایت از شهروندان و ارائه کمک به نیروهای مسلح دارد.

هاگل نیز به تمایل آمریکا برای ادامه همکاری و هماهنگی با عراق در تمامی زمینه‌ها از جمله همکاری نظامی و امنیتی از طریق فراهم‌سازی حمایت لجستیکی و آموزش نظامی تاکید و موفقیت‌های عراقی‌ها در پاکسازی مناطق از گروه داعش را ستود. وی بر آمادگی کشور خود برای افزایش همکاری با عراق تاکید کرد.

چاک هاگل همچنین با حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق نیز دیدار کرد. العبادی در این دیدار تاکید کرد: نیروهای عراقی در جنگ با داعش به پیشروی‌هایی دست یافته‌اند اما نیاز به سلاح سنگین دارند.

در این دیدار دو طرف درخصوص عملیات نظامی ائتلاف و ارائه حایت لجستیکی به نیروهای عراقی بحث و گفت‌وگو کردند. العبادی همچنین از هاگل خواست تا جنگنده‌های ائتلاف حملات هوایی بیشتری را علیه پایگاه‌های داعش انجام دهند.

از سوی دیگر مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق با لوید اوستن، فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در اربیل دیدار و درخصوص اوضاع نظامی و امنیتی عراق با وی گفت‌وگو کرد.

بارزانی در این دیدار خواهان مجهز کردن نیروهای پیشمرگ به سلاح‌های سنگین، تانک و بالگرد شد.

انتهای پیام

کد N622053