حسینیان:داعش راصهیونیسم ایجاد کرد تاجنایت اسرائیل به حاشیه برود،بنابراین بعید است آن را از بین ببرند

روح الله حسینیان,عراق,داعش

نماینده تهران در مجلس نهم گفت:داعش را نیروهای یهودی و استکبار به وجود آوردند که جهان اسلام را به خودش مشغول کنند تا رژیم صهیونیستی فراموش شود.

حجت الاسلام روح الله حسینیان در گفت وگو با خبرآنلاین درباره شرایط  داعشو چگونگی تحلیل این پدیده نظامی، گفت:در این مورد   باید بگوییم داعش گروه قدرتمندی بودند که کشور سوریه را به زانو در آورد و تا نزدیکی ساقط کردن حکومت این کشور پیش رفتند. در عرض مدت کوتاهی بسیاری از سرزمین های عراق را اشغال کردند.
حسینیان با بیان اینکه داعش دست ساخته استکبار و مرتجعین منطقه است، افزود: مرتجعین منطقه پول این گروه را تهیه کردند و ابرقدرت ها اطلاعات وآموزش کافی به آنها دادند و شاید کمترین نیرویی داشته باشیم که این همه در سطح عالی آموزش نظامی دیده باشند.

وی با اشاره به کمک مستشاری جمهوری اسلامی به عراق و سوریه، اظهار داشت:همه دنیا اذعان دارند دولت سوریه به خاطر حمایت دولت ایران و در راس انها سپاه پاسداران هنوز مانده است و اگر در عراق دولت این کشور هم موفقیتی داشته به اذعان خود مقامات این کشور به دلیل حمایت های ایران بوده است .

حسینیان با بیان اینکه باید بدانیم داعش نیروی قدرتمندی است و به این زودی ریشه کن نخواهد شد ، اظهار داشت:تحلیل بنده بر این اساس است که دنیا هم اجازه نمی دهد داعش از بین برود چون این گروه را نیروهای یهودی به وجود آوردند که جهان اسلام را به خود مشغول کنند تا رژیم صهیونیستی فراموش شود.بنابراین ابر قدرت ها کج و دار مریض با داعش برخورد خواهند کرد تا حالت«نه پیروزی و نه شکست قطعی» در برابر داعش حفظ شود.
وی در پاسخ به اینکه آیا معتقد است داعش بیش از حد در ایران بزرگنمایی شد، گفت: نه این طور نیست؛ واقع این است که این گروهک دو دولت را تا نزدیکی های سقوط برده اند .چطور ما می توانیم چشممان را روی هم بگذاریم و بگوییم داعش اهمیتی نداشته و ما به این گروه اهمیت دادیم.

/17212

کد N621905