۲
در جلسه روز گذشته کمیسیون بهداشت مطرح شد

در خواست جداشدن سرانه بهداشت و درمان مددجویان کمیته امداد از سرانه بیمه سلامت

  • ۸بازدید
  • ۲ رای
  • ۰ دیدگاه

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رییس کمیته امداد در جلسه روز گذشته این کمیسیون اظهار کرد: نگاه مجموعه کمیته امداد این است که سرانه بهداشت و درمان مددجویان کمیته امداد از سرانه بیمه سلامت برداشته و به مجموعه کمیته امداد داده شود.

محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ابتدای این جلسه گزارشی از سوی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره جایگاه پژوهش و همچنین کاهش بودجه پژوهشی در مجموعه وزارت بهداشت مطرح شد.

وی با تاکید بر لزوم جدی گرفتن بحث‌های تحقیقی و پژوهشی در کشور و همچنین تامین منابع لازمه این مباحث گفت: امیدواریم با توجه به گزارشی که معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این جلسه مطرح کرد، وزارت بهداشت مانند گذشته در بحث بودجه موفق شود و ما نیز بتوانیم در بودجه وزارت بهداشت در کمیسیون تلفیق ردیفی برای مباحث پژوهشی و تحقیقاتی این وزارتخانه ایجاد کنیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور دوم جلسه روز گذشته مجلس اظهار کرد: در ادامه جلسه روز گذشته آقای انواری ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) به ارائه گزارشی نسبت به وضعیت بیمه مددجویان و همچنین وضعیت درمانی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی پرداخت.

وی با خوب ارزیابی کردن گزارش رییس کمیته امداد خاطرنشان کرد: نگاه مجموعه کمیته امداد این است که سرانه بهداشت و درمان مددجویان کمیته امداد از سرانه بیمه سلامت برداشته شود و به مجموعه کمیته امداد داده شود.

قربانی با بیان اینکه نگاه کمیته امداد در این زمینه نگاهی حمایتی برای مددجویان است گفت: ما با کلیات بحث مطرح شده در جلسه روز گذشته موافقت کردیم اما این طرح نیازمند حمایت دولت و مجلس است و باید در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان با اشاره به دستور سوم جلسه روز گذشته کمیسیون متبوعش گفت: در ادامه جلسه روز گذشته اعضای کمیسیون بهداشت به ادامه بررسی در مورد اساسنامه هلال احمر پرداختند و ما امیدوار هستیم که در جلسه بعد پیشنهادات مطرح شده در رابطه با اساسنامه هلال احمر نهایی شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.