دیدار سه جانبه وزرای خارجه ایران، سوریه و عراق در مواجهه با افراطی‌گری

سیاسی

در حاشیه اجلاس بین المللی جهان علیه خشونت و افراطی گری، نشست سه جانبه وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، سوریه و عراق به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست که با حضور دکتر محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه و دکتر ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق و با حضور معاونان و مدیران کل وزارت امور خارجه سه کشور در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی برگزار شد، سه طرف پیش از هر چیز حملات هوائی رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرده و خواستار اقدامات لازم از سوی مجامع بین المللی در محکومیت این اقدام شدند.

در این نشست سه جانبه، ضمن بررسی آخرین تحولات سیاسی و منطقه‌ای، مسائل مربوط به فعالیت گروههای تروریستی به ویژه در عراق و سوریه به عنوان یک تهدید و نگرانی مشترک مورد تاکید و تبادل نظر قرار گرفت .

وزرای خارجه سه کشور ایران، سوریه و عراق همچنین با تاکید بر ضرورت ادامه این رایزنی‌ها و مشورت‌های سیاسی در سطح معاونین وزارت خارجه، تقویت تبادل اطلاعات و رایزنی‌ها بین سه طرف در حوزه‌های مختلف سیاسی و مبارزه با تروریسم و خشونت را مورد تائید و اتفاق نظر قرار دادند.

تقویت تبادل همکاری‌ها در خصوص تردد عناصر تروریستی از مرزها، از دیگر موارد توافق میان وزرای خارجه سه کشور بود .

همچنین وزرای خارجه سه کشور تاکید کردند در صورتی که مبارزه ای همه جانبه از سوی کشورهایی که دغدغه ممانعت از گسترش گروههای تروریستی در منطقه را دارند صورت نگیرد، فعالیت این گروهها محدود به عراق و سوریه نخواهد ماند و نا امنی و بی ثباتی بیش از گذشته کشورهای منطقه و بلکه جهان را تهدید خواهد کرد .