۱
دستغیب در نطق میان‌دستور:

بانک‌ها به بنگاه‌های اقتصادی تبدیل شده‌اند

  • ۳بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس

به نظر می رسد بانک ها بدتر از گذشته تبدیل به بنگاه های اقتصادی شده اند و به جای اینکه منابع را به تولید بدهند برعکس دارند منابع را جذب می کنند و کار اقتصادی روی آن انجام می دهند لذا به وضعیت بانکداری که به بنکداری و بنگاه داری منتقل شده است، توجه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: به نظر می‌رسد بانک‌ها بد‌تر از گذشته تبدیل به بنگاه‌های اقتصادی شده‌اند و به جای اینکه منابع را به تولید بدهند برعکس دارند منابع را جذب می‌کنند و کار اقتصادی روی آن انجام می‌دهند لذا به وضعیت بانکداری که به بنکداری و بنگاه داری منتقل شده است، توجه شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا احمدرضا دستغیب امروز در صحن علنی مجلس با بیان نزدیک شدن به روز شهادت آیت الله دستغیب و سیر و سلوک آن شهید عارف، و عشق و معرفت وی به آستان بلند ولایت گفت: اگر دیروز فریاد «من اطاع الخمینی فقد اطاع الله» وی بر فراز مجلس خبرگان قانون اساسی نقش بست امروز اگر در میان ما بود و رهبر ما را که طلایه دار لاله‌ها و امید قلب عاشقان و خمینی زمان ما بوده،‌‌ همان که شایسته رهبری می‌دانستش و عشق و علاقه وافر به او داشت را در اینجایگاه می‌دید، نیز‌‌ همان ندا که ندای «من اطاع الخامنئی فقد اطاع الله» بود سر می‌داد.

نماینده مردم شیراز ادامه داد: در زمینه تولید خلا‌های بسیاری احساس می‌شود و مردم در این رابطه مدام سوال می‌کنند. بنابراین اکنون که وضعیت تولیدکننده، تولید و کارخانجات واقعا اسفناک است، تحقق درآمدهای مالیاتی در دوران رکود به چه معناست که در هم اکنون از سوی برخی مدیران ارشد در حال مطرح شدن است.

وی افزود: به نظر می‌رسد بانک‌ها بد‌تر از گذشته تبدیل به بنگاه‌های اقتصادی شده‌اند و به جای اینکه منابع را به تولید بدهند برعکس دارند منابع را جذب می‌کنند و کار اقتصادی روی آن انجام می‌دهند لذا به وضعیت بانکداری که به بنکداری و بنگاه داری منتقل شده است، توجه شود.

دستغیت با اشاره به برگزاری همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد خاطرنشان کرد: من از سخنان رییس مجلس که حرف دل بسیاری از مردم بود تشکر می‌کنم و اذعان می‌دارم کاهش این سمینار و همایش‌ها خود گامی در جهت سلامت اداری است اینکه طی این همایش‌ها ده‌ها نفر سخنرانی کنند و هیچ اتفاقی نیفتد درست نیست و حتی حضور برخی افراد که خود در موضوع فساد اقتصادی و اداری دخیل هستند هم یکی از موضوعاتی است که باید به آن توجه شود.

این عضو کمیسیون امنیت مجلس با بیان اینکه بحث بهداشت، سلامت و درمان مساله‌ای مهم است اضهار داشت: در بحث سلامت و درمان اقدامات خوبی انجام شده و ارزشمند است اما باید این کار هوشمندانه صورت بگیرد و همه اقشار را در بر بگیرد. این در حالی است که در حال حاضر بخش بهداشت و سلامت جامعه مشکلات زیادی دارد لذا نباید تمام تمرکز خود را روی درمان بگذاریم چرا که وضعیت بد آب و هوا، وضعیت امنیتی که در ارتباط با غذا وجود دارد، همگی موضوع مهمی است که در بخش سلامت وجود داشته و دارد آرام آرام جامعه را به سمت وضعیت خاصی می‌کشاند.

وی یادآور شد: در روز ۱۶ آذر که روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد خودکامگی است٬ متأسفانه یکی از اصحاب فتنه این روز را با سخنان سخیف خود به کام نخبگان و دانش پژوهان تلخ کرده و احساسات پاک عاشقان و دل دادگان ولایت در شهر شیراز را جریحه دار می‌کند. کسی که داعیه اصلاح طلبی دارد و قیم مآبانه خود را دلسوز مردم معرفی می‌کند خوب است ابتدا به اصلاح درون خود بپردازد، و باید از رذائل اخلاقی در اهانت و هتاکی و ساختارشکنی‌های ناجوانمردانه پرهیز کنند که اگر خویشتن داری و حرمت لباس پیامبر (ص) نبود، محال بود این فرد ۱۶ آذر شیراز را سالم به مقصد تهران ترک کند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.