اوباما: اعتراضات صلح‌آمیز عامل تغییرات اجتماعی هستند

اوباما

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا با دفاع از اهمیت اعتراضات صلح‌آمیز آن را ضرورت ایجاد تغییرات اجتماعی توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارات اوباما در پی تداوم اعتراضات در سراسر کشور مطرح شد. اعتراضات دومی در سراسر آمریکا پس از رای هیات منصفه نیویورک و میسوری مبنی بر بی‌گناهی پلیس سفیدپوست در مرگ مرد سیاهپوست غیرمسلح شکل گرفت.

اوباما در مصاحبه تلویزیونی خود درباره این اعتراضات گفت: به نظر من تا زمانی که این اعتراضات صلح‌آمیز باشند، لازم هستند.

خفگی اریک گارنر در نیویورک و کشته شدن مایکل براون به ضرب گلوله در فرگوسن طی تابستان گذشته، روابط تیره و تار مردم و جامعه سیاه پوست را بیش از پیش آشکار کرده است.

اوباما که گفته می‌شود با برخی از برنامه‌ریزان اعتراضات در کاخ سفید دیدار داشته در ادامه اظهاراتش عنوان کرد: وجدان یک کشور گاهی با ناملایمات تحریک می‌شود، به همین دلیل است که به اعتقاد من بسیاری از این فیلم اریک گارنر متاثر شدند حتی اگر تاکنون چنین تجربه‌ای نداشتند یا حتی سیاه‌پوست و لاتین هم نباشند.

رییس جمهور آمریکا با تاکید بر اینکه تغییرات زمان‌بر هستند، ادامه داد: در مسیر تغییر اکثرا توجهات به موضوعات دیگری جلب می‌شود و به همین دلیل است که در نهایت تغییرات واقعا صورت نمی‌گیرند.

وی افزود: ارزش اعتراضات صلح‌آمیز، فعالیت‌ها و سازماندهی‌ها هم این است که به جامعه یادآوری می‌کند این تغییرات هنوز صورت نگرفته‌اند.

اولین رییس جمهور سیاه‌پوست ایالات متحده متذکر شد: این مساله موضوعی شخصی برای او و خانواده‌اش نیست اما به عنوان رییس جمهور به نظرم این مساله یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که ما با آن مواجهیم.

انتهای پیام

کد N621404