حجت الاسلام علوی:

حفظ آبروی مردم و رعایت حق الناس برنامه محوری وزارت اطلاعات است

سیاسی

بجنورد- وزير اطلاعات گفت: حفظ آبروی مردم و رعایت حق الناس برنامه محوری نیروهای اطلاعاتی، قضایی و انتظامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدمحمود علوی پیش از ظهر سه شنبه در نشست شورای اداری خراسان شمالی اظهار كرد: نیروهای اطلاعاتی ما تمام توان خود را بر این امر متمرکز کرده اند که نابجا آبرویی کسی را از این نبرند و این دقت نظر حتی در پاسخگویی به استعلاماتی که برای افراد از این وزارتخانه انجام می شود نیز رعایت می شود.

وی افزود: اگر در بررسی استعلام فردی نیروهای ما به این نتیجه برسند که ابهاماتی در پرونده وی وجود دارد با دعوت از فرد مربوطه و سئوال از وی و بررسی میدانی، این ابهامات را از بین می برند تا حقی از کسی ضایع نشود.

حجت الاسلام علوی اضافه کرد: رعایت حق الناس برای نیروهای اطلاعاتی، قضایی و انتظامی ما بسیار مهم است و ما که بیشتر با مردم سر و کار داریم، باید رعایت حق الناس را در دستور کار خود قرار دهیم.

وزیر اطلاعات گفت: این وزارتخانه وارد زندگی شخصی افراد نمی شود چون این را شرع مقدس حرام دانسته و ما نباید برای کسی اضطراب و ترس ایجاد کنیم.

حجت الاسلام علوی علوی افزود: ما مامور نشده ایم که نیت خوانی کنیم، بلکه ما که با حق الناس سر و کار داریم باید دقت عمل بیشتری در رفتارمان داشته باشیم تا حقی از کسی ضایع نشود.

وزیر اطلاعات با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان فرهنگ، اقتصاد و مدیریت جهادی گفت: تحقق این خواست رهبری در جامعه نیازمند برقراری امنیت و نشاط است و باید این احساس امنیت در همه جا نمایان باشد.

در جمهوری اسلامی همه زیر پرچم ولایت فقیه خدمت می کنند

وزیر اطلاعات گفت: در نظام جمهوری اسلامی همه نیروها زیر پرچم ولایت معظم فقیه خدمت می کنند و این اصلی ترین محور وحدت بخش نظام است.

حجت الاسلام علوی اظهار کرد: اکنون با همدلی و وحدت بین مسوولان، مردم نیز به آینده امیدوارتر شده اند و عرصه بر عوامل ناسازگار و ماجراجو نیز تنگ شده است.

وی اضافه کرد: وقتی در جامعه نشاط، شادی و احساس امنیت وجود داشته باشد، امید و پویایی نیز ایجاد می شود و چرخه اقتصاد، صنعت و علم نیز به تحرک واداشته می شود.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: وجود رونق اقتصادی در جامعه باعث می شود تا تحریم دشمنان نیز هر چند سخت، کارساز نباشد و جامعه به ثبات اقتصادی و علمی برسد.

حجت الاسلام علوی افزود: مردم محور اصلی امنیت در جامعه هستند و وزارت اطلاعات به دنبال ایجاد امنیت و احساس امنیت جامع در جامعه، با تکیه بر مشارکت مردم است.

وی اضافه کرد: فرهنگ اطلاعاتی ما بر مبنای مفاهیم شرعی و دینی استوار است و از بدنه این وزارتخانه و نیروهای اطلاعاتی ما جز خدمت تراوش نمی کند.

وزیر اطلاعات گفت: امروز سربازان گمنام امام زمان(عج) تکیه گاهی برای امنیت مردم هستند و ما افتخار می کنیم که خدمتگزار این مردم هستیم.

آزادی فعالیت احزاب سیاسی در چارچوب قانون

وزیر اطلاعات اضافه کرد: امروز در پرتو وحدت و امنیت، فضای رشد و بالندگی در کشور ایجاد شده و تمام مردم و اقشار مختلف می توانند براحتی ابراز عقیده کنند و احزاب و گروه های سیاسی نیز بدون هیچ مشکلی فعالیت و رقابت سالم خود را دارند.

حجت الاسلام علوی گفت: احزاب و گروه های سیاسی در کشور تا زمانی که در چارچوب قانون فعالیت داشته باشند و حاشیه های امنیتی در اجتماعات آنها وجود نداشته باشد، مشکلی برای فعالیت نخواهند داشت.

وی افزود: احزاب سیاسی نیز باید فعالیت خود را در چارچوب یک رقابت سیاسی سالم تعریف کنند که در صورت شکل گیری چنین رقابتی، نیازی به دعوا و نزاع های سیاسی نیست.

وزارت اطلاعات گرایش سیاسی ندارد

وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان(عج) گرایش به هیچ یک از گروههای سیاسی اصولگرا، اصلاح طلب و یا مستقل ندارند و کار خود را براساس قانون انجام می دهند.

حجت الاسلام علوی افزود: لازمه جامعه پویا و بانشاط تعدد احزاب و گروه های سیاسی است و از نظر ما تمام گروه ها و احزاب سیاسی که دارای مجوز قانونی اند، فرزندان یک خانواده محسوب می شوند و در یک خانواده نیز حضور چند سلیقه به معنای دعوا و نزاع نیست.

وزیر اطلاعات گفت: این امنیت و احساس امنیت برای دانشجو و استاد دانشگاه و حوزه ما نیز وجود دارد و آنها نیز می توانند در سایه همین امنیت بدون هیچ گونه مساله ای نظرات خود را اظهار کنند.

وی اضافه کرد: دولت به دنبال به حاشیه راندن هیچ جریان سیاسی نیست و وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان(عج) نیز برای ارتقا و یا حذف هیچ جریان سیاسی تلاش نخواهند کرد.

وی افزود: از نگاه دولت تدبیر و امید هر فردی که برای توسعه کشور و استان تاثیرگذار باشد، فضای کار برای خدمت به مردم برایش فراهم خواهد بود.

حجت الاسلام علوی اظهار کرد: تمام گروه ها و احزاب سیاسی در کشور باید در جهت هم افزایی تلاش کنند، چرا که ما در جمهوری اسلامی ایران زیر لوای ولی فقیه و رهبری و به تعبیر رییس جمهوری زیر یک پرچم برافراشته و آن هم رهبر معظم انقلاب خدمت می کنیم.

وی افزود: جمهور اسلامی از نظر منطق چنان دست پری دارد که جواب مخالفان سیاسی خود را با منطق و استدلال می دهد و در این مسیر نیازی به قهر و غضب نیست.

وزیر اطلاعات روز سه شنبه در بدو ورود به خراسان شمالی، با حضور بر مزار شهدای مرکز این استان، به نثار گل و قرائت فاتحه برای شهیدان پرداخت و پس از آن با آیت الله مهمان نواز، نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام یعقوبی، امام جمعه بجنورد نیز دیدار کرد.