در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت نفت مطرح شد؛

نماینده اهواز: لزوم رعایت کیفیت در ساخت تجهیزات از سوی تولید1کنندگان داخلی

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان یکی از نمایشگاه های منحصر به فرد در طول سال های اخیر است که اهتمام خوبی در بحث مدیریت و برگزاری این نمایشگاه صورت گرفته است.

سیدشکرخدا موسوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت نفت و غرفه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهارکرد: بالغ بر 50 درصد از شرکت کنندگان این نمایشگاه از خوزستان هستند که این شرکت ها آمادگی دارند تمام قطعات مورد نیاز صنعت حفاری و نفت و گاز را بسازند و این مسله باعث افتخار مردم خوزستان است.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان خوزستانی آمادگی ساخت دکل حفاری به طور کامل را نیز دارند، عنوان کرد: اخیرا من به عنوان رییس فراکسیون نفت و گاز مجلس به وزیر نفت تاکید کرده ام که تولیدکنندگان خوزستان توانایی بالایی در ساخت تجهیزات صنعت نفت دارند و فقط باید توسط وزارت نفت مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.

موسوی تصریح کرد: قطعا سازندگان داخلی باید به کیفیت محصول تولیدی خود توجه کنند، در غیر این صورت خودشان ضرر می بینند و کسی تمایل به خرید محصول آنها را نخواهد داشت و محصول روی دست آنها می ماند. اگر سازنده ای کالای بی کیفیت یا کم کیفیت بسازد اولین ضرر کننده خودش خواهد بود و باید سازندگان استانداردسازی کنند و کالای آنها در سطح منطقه ای و بین المللی رقابت پذیر باشد تا ما نیز بتوانیم با توان سازندگان داخلی مجموعه نفت را از وابستگی به واردات رها کنیم.

وی تصریح کرد: در سال های گذشته تلاش شد تا اقتصاد کشور از بودجه نفت فاصله بگیرد و پول نفت برای سرمایه گذاری های مولد صرف شود. در گذشته بودجه ما به صورت صددرصد به نفت وابسته بود اما این وابستگی هم اکنون به 45 درصد رسیده و تلاش ما این است که این وابستگی کمتر نیز بشود. البته این موضوع به این معنا نیست که ما به پول نفت نیاز نداریم بلکه به این معنا است که باید این پول صرف سرمایه گذاری هایی در صنعت نفت و کل کشور شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر 31 درصد از درآمد فروش نفت به صورت مستقیم به صندوق توسعه ملی واریز می شود که این درآمد از محل این صندوق در قالب تسهیلات جهت سرمایه گذاری های در پروژه های بزرگ کشور صرف می شود.

موسوی با اشاره به تاکید استاندار خوزستان مبنی بر خرید محصولات داخل استان و حمایت از این تولیدکنندگان خاطرنشان کرد: اگر کالایی در درون استان تولید شود و اداره یا شرکت استانی این محصول از خارج از استان خریداری کند به مردم خوزستان خیانت کرده است و باید کالاها ضمن تضمین کیفیت، از تولیدکنندگان داخل استان خریداری شود تا تولیدکنندگان تشویق به تولید بیشتر شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات نفت خوزستان از 15 آذرماه در اهواز آغاز به کار کرد و این نمایشگاه امروز، 18 آذرماه به کار خود پایان می دهد.

انتهای پیام

کد N621168