/کنفرانس بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراطی‌گری/

سیدعلی خمینی: باید نسبت به دغدغه افراط‌گرایی در حیطه اندیشه و نظر توجه شود

جهان عليه خشونت و افراطی‌گری

سیدعلی خمینی اظهار کرد: مادامی که ریشه اندیشه افراط‌گرایی در خاک زمین وجود دارد شجره خبیثه افراط گرایی از آن رشد می‌کند که میوه آن جز خشونت نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدعلی خمینی در سخنانی در اولین کنفرانس بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراطی‌گری با تقسیم افراطی‌گری به دو ساحت نظری و عملی، گفت: سازمان‌های بین‌المللی و قدرت‌های نظامی و سیاسی جهان مثل شورای امنیت وجه غالب همت خود را بر این گذاشتند که با افراطی‌گری فعلی و عملی در جهان مبارزه کنند. البته در این ‌که همه آنها واقعاً از سر صدق در این معرکه وارد شده‌اند تردید است و مقام معظم رهبری در سخنرانی‌ اخیر خود نسبت به این موضوع مطالبی را بیان کردند.

سید علی خمینی گفت: شایسته است بیش از برخورد با افراط‌گرایان در معرکه عملی نسبت به دغدغه افراط‌گرایی در حیطه اندیشه و نظر توجه شود، تا زمانی که می گویند «عقیده این است و جز این نیست» «من حقم و همه باطل».

نوه بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: ما از کشته شدن جوان فریب خورده در عراق و شام ناراحت می‌شویم اما چه می‌شود کرد وقتی اینها دستشان به خون مسلمانان،‌ یهودیان و مسیحیان آغشته است، اما این کنفرانس‌ها می‌تواند برای این باشد که بنیان اندیشه افراط گرایی را با جهادی فرهنگی ساکت کند. تا زمانی که بنیادهای صهیونیستی در دنیا اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم نمی‌کنند و در نظام‌های تفکرساز خود به تئوریزه کردن خشونت توسط آن رژیم می‌پردازند چشم انداز روشنی از، از بین رفتن افراط گرایی وجود ندارد.

وی ادامه داد: مادامی که دنیا با سیاست دوگانه به کشورهایی نگاه می کند که مرکز تفکر تکفیری هستند و آن‌ها را محکوم نمی‌کند چشم اندازی از صلح پایدار دیده نمی‌شود و هر اقدامی در حیطه مبارزه عملی و میدانی دفعی و تدریجی خواهد بود.

وی در پایان گفت:‌ به امید روزی که گزینه نظامی روی هیچ میزی نباشد.

انتهای پیام

کد N621121