/کنفرانس بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراطی‌گری/

زرداری: مداخلات خارجی از عوامل گسترش افراطی‌گری است

سیاسی

رییس‌جمهور پیشین پاکستان گفت: برخورد با تروریسم و مقابله با آن پاسخ به یک نیاز جدی جهانی است و پاکستان از کشورهایی که هزینه فراوانی در مواجهه با افراطی‌گری پرداخت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آصف علی زرداری، رییس‌جمهور پیشین پاکستان روز سه‌شنبه در سخنانی در کنفرانس بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراط‌گری گفت:‌ خشونت در کشور من توسط جوامع بین‌المللی حمایت شده است و سیاست‌های گمراه کننده در دنیا توانسته این ایده را پیش ببرد.

او گفت: کشور من و منطقه‌یی که در آن قرار گرفته است منطقه‌یی برای شبه نظامیان و پناهجویان شده است و چندین دهه است که شاهد تروریسم بین‌المللی هستیم و با وجود تلاش‌ها برای مبارزه در مقابل تروریسم به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم و این جنگ طولانی مدت‌هاست که ادامه دارد.

وی گفت: ما نیرو و سرمایه‌ای نداریم که این مشکل را خودمان به تنهایی حل کنیم و متاسفانه در همسایگی ما شرایط به سختی می گذرد. ما خون‌های بسیاری را اهدا کردیم تا جهان شاهد تلاش ما برای مبارزه با تروریسم باشد.

زرداری گفت: پاکستان مصمم و مطمئن به مقابله با تروریسم است. متاسفانه ما را به نظامی‌گری و حمایت از شبکه‌های خشونت متهم می‌کنند اما ما مصمم به مقابله و پیش‌رو در این زمینه هستیم و تحت رهبری جدید در پاکستان این مسیر را ادامه می‌دهیم.

او گفت:‌ تا وقتی ثبات سیاسی در افغانستان نباشد پاکستان نیز روی آرامش نخواهد دید.

وی تاکید کرد:‌ مداخلات خارجی از عوامل گسترش افراطی‌گری است.

رییس‌جمهور پیشین پاکستان با اشاره به عوامل اقتصادی زمینه‌ساز رشد افراطی گری اظهار کرد: چنانچه تعاملات اقتصادی کشورها گسترش یابد و فقر و بیکاری ریشه‌کن شود مبارزه با تروریسم آسان‌تر خواهد شد.

او هم‌چنین به موضوع هسته‌ای ایران اشاره کرد و گفت: حل مناقشه هسته‌ای ایران امکان همکاری ایران با کشورهای دیگر منطقه به ویژه در زمینه اقتصادی را بیش‌تر فراهم می‌کند.

انتهای پیام

کد N621072