انتقاد یکی از رهبران القاعده از سر بریدن‌های داعش

القاعده,داعش

یکی از رهبران برجسته القاعده در یمن با انتقاد شدید از سر بریدن‌های گروه تروریستی داعش، تاکید کرد که القاعده از انجام چنین اقداماتی ممانعت به عمل می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، "نصر بن علی الأنسی"، یکی از رهبران القاعده در شبه جزیره عرب در فایل تصویری منتشر شده در پایگاه‌های اجتماعی اعلام کرد: بدون شک برخی از اعضای گروه ما تحت تاثیر سر بریدن صورت گرفته توسط داعش قرار گرفتند. ما از این اقدامات راضی نیستیم و به شدت با آن مخالفت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: این درست نیست که تصویر سر بریدن افراد اینگونه منتشر شود، چرا که خانواده فرد کشته شده آن را می‌بینند و این اقدام از هولناک‌ترین کارها است.

القاعده در شبه جزیره عربستان دست به حملاتی علیه نیروهای امنیتی یمن و زیرساخت‌های دولتی و نهادهای غربی در این کشور می‌زند.

در حملات پهپادهای بدون سرنشین آمریکا نیز چندین تن از رهبران و اعضای القاعده کشته شده‌اند و در این میان، چندین تن از غیرنظامیان نیز از این حملات جان سالم به در نبرده‌اند.

این رهبر القاعده افزود: با اینکه هواپیماهای آمریکایی تعدادی از نیروهای ما را کشته‌اند، اما این اقدام باعث می‌شود که کینه‌ها نسبت به آمریکا شدیدتر شود.

انتهای پیام

کد N621041