سردار دهقان مطرح کرد؛

اعتراف آمریکا از ناتونی در برابر متوقف ساختن توان هسته‌ای ایران

سیاسی

وزیر دفاع گفت: سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا اعتراف آنان از ناتونی در برابر متوقف ساختن توان هسته ای ایران به دلیل عظمت و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی مالک اشتر وزارت دفاع طی سخنانی با تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان ایران اسلامی اظهارداشت: مهم‌ترین ویژگی دانشجویان در طول تاریخ که به صورت بارزی خود را نشان داده است آزاد اندیشی، آزادی‌خواهی و ظلم‌ستیزی است.

وی در ادامه افزود: دانشجویان ایران اسلامی در مسیر پایبندی به آرمان‌های مقدس خود در قبل از انقلاب و در برابر رژیم ستم‌شاهی شکنجه، زندان و شهادت را در کارنامه درخشان خود دارد و ۱۶ آذر به همین دلیل گرامی داشته می‌شود.

سردار دهقان کسب دانش و مجهز شدن به سلاح علم برای خدمت به جامعه، توسعه و پیشرفت را از دیگر ویژگی دانشجویان برشمرد و گفت: دوران دانشجویی از ماندگار‌ترین دوران فرد برای خودش، خانواده و حتی جامعه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به مبارزات دانشجویان در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و خدمات و فعالیت‌های آنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد: تمامی نهادهایی که بعد از انقلاب شکل گرفته و منشأ خدمات بزرگ شده‌اند با محوریت دانشجویان دانشگاه‌ها بود؛ که سپاه و جهادسازندگی نمونه‌های بارز آن هستند.

وزیر دفاع با تبیین نقش دانشگاه در پیشبرد اهداف نظام تصریح کرد: امروز دانشجویان در ادامه این مسیر مقدس با همت و تلاش خود وظیفه و مسئولیت پیشبرد کشور در عرصه‌های علمی و مدیریتی را بر عهده دارند.

سردار دهقان ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی و مبارزه با نظام سلطه را از برجسته‌ترین ویژگی جنبش دانشجویی ذکر کرد و اظهارداشت: دانشجویان به مقتضای سن، وضعیت و جایگاهی که دارند هیچ‌گاه زیر بار تهدید و ظلم نرفته و توجیه‌گر آن نیز نشدند. البته رژیم شاه خیلی تلاش کرد که دانشجو ستایشگر باشند، ولی موفق نشد.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز، رهبران نظام همین مسیر عدالت‌خواهی و مبارزه با ظلم و فساد را تشویق و ترغیب کردند.

وزیر دفاع با بیان اینکه دانشگاه و دانشجو نباید با از دست دادن استقلال فکری به عنصری وابسته و به باشگاه سیاسی تبدیل شوند، افزود: البته قاطبه دانشگاه‌ها و دانشجویان هرگز گرفتار این آفت نشدند و با حفظ استقلال فکری، منشأ خدمات بزرگی برای انقلاب و کشور بوده‌ و هستند.

سردار دهقان تصریح کرد: ویژگی‌های علمی که مقام معظم رهبری برای دانشجویان ترسیم کرده‌اند‌‌ همان چیزی است که دانشجویان ما را تعریف می‌کند و از آن جمله می‌توان به آشنایی و اشراف دانشجویان به محیط و فضای زیست اجتماعی و تاریخی، دشمن‌شناسی، شناخت دقیق ترفندهای آنان، حرکت در مسیر اهداف و منافع ملی، نمایندگی کردن خواست و اراده مردم و بصیرت و آگاهی اشاره کرد.

وی همراهی و حمایت مردم و اسلام‌خواهی آنان را از عناصر اصلی قدرت‌ساز جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: این عنصر موجب شده تا رهبران سیاسی کشور قادر باشند اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی را با اقتدار به پیش برند و مرعوب دشمن نشده و لحظه‌ای عقب‌‌نشینی نکنند.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: وقتی که آقای اوباما اعلام می‌کند که «اگر ما می‌توانستیم، تمامی پیچ‌های انرژی هسته‌ای ایران را باز کنیم، این کار را می‌کردیم» اعتراف به این است که نمی‌توانند؛ اعتراف به عظمت و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است که در سایه حضور و آگاهی مردم به مقتدر‌ترین کشور منطقه تبدیل شده و در معادلات پیچیده جهانی جزء اثرگذار‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود.

سردار دهقان با تأکید بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به معاهدات هسته‌ای گفت: ایران در مذاکره با شش قدرت جهانی که پنج تای آن‌ها عضو ثابت شورای امنیت سازمان ملل هستند با استدلال قوی، منطقی و روشن و قدرتمند  از حقوق خود دفاع کرد و بی‌تردید ملت بزرگ ایران پیروز نهایی این میدان است و تحریم‌های ظالمانه، تلاش برای انزوای ایران، اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی محکوم به شکست خواهد بود.

وزیر دفاع تأکید کرد: امروز ملت و کشور در اوج قدرت و عزت قرار دارد و دانشجویان بلندهمت ما باید با توجه به سه رکن فرهنگ، علم و اقتصاد در پرتو شعار سال و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آینده کشور را بیمه کنند و هر روز ملت شاهد شکوه، عزت، رفاه و امنیت بیشتری باشد و این مسیر بی‌تردید با گام‌های بلند همه مردم به خصوص دانشجویان و مراکز علمی و آموزشی کشورمان به سرعت طی خواهد شد.