مخالفت دو نماینده در تصویب کلیات لایحه خروج از ركود

این لایحه یك شوخی است

مجلس,مجلس شورای اسلامی

دو نماینده مجلس امروز در صحن علنی تصویب کلیات لایحه خروج غیرتورمی را شوخی‌ای دانستند كه یك ماه وقت مجلس را بیهوده خواهد گرفت.

دو نماینده مجلس امروز در صحن علنی تصویب کلیات لایحه خروج غیرتورمی را شوخی‌ای دانستند كه یك ماه وقت مجلس را بیهوده خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا؛ در جریان بررسی کلیات لایحه خروج غیرتورمی علیرضا خسروی در مخالفت با این طرح گفت: در این لایحه 25 آیین‌نامه و 20 دستورالعمل به تصویب رساندیم، مواد الحاقی این لایحه بسیار زیاد است که به همین دلیل قانون برعکس برداشت می‌شود.

نماینده سمنان افزود: گویا با تصویب این لایحه قیافه‌ای جدی به خود گرفته‌ایم اما نهایت این لایحه یك شوخی است. در بندهایی از این قانون، شهرداری‌ها را مجبور به رباخواری کردیم، عاید سرمایه در این لایحه حذف شده و خبری از آن نیست در حالی که به نفع مردم نیست در صادرات همه تشویق‌ها برداشته شده و نگاه محلی و قومی درج شده است.

در ادامه نماینده لنگرود نیز در مخالفت با این طرح گفت: اگر به مراکز صنعتی و تولیدی مراجعه کنیم، مشاهده می‌کنید که هیچ یک از تولیدکنندگان و صنعتگران از شما کمبود درخواست نمی‌کنند بلکه قانون در کشور اجرایی نمی‌شود یا نظارت صحیحی صورت نمی‌گیرد.

جبار کوچکی‌نژاد ادامه داد: ما می‌خواهیم امروز تصمیم مهمی در این بگیریم، مردم هم انتظار دارند پس از تصویب این لایحه در کار آنها گشایشی حاصل شود: این لایحه بیش از یک ماه وقت مجلس را برای بررسی می گیرد در حالی که ما قانون کسب و کار را تصویب کرده‌ایم بنابراین به جای حذف قوانین، موانع کسب و کار را برداریم نه اینکه دوباره روی آن قوانین، قانون بنویسیم.

کد N620808