سبحانی‌نیا مطرح کرد

حمایت مجلس از برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی بدور از فشار و تبعیض

مفسد اقتصادي

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که اگر فساد سه هزار میلیارد تومانی زودتر گزارش می شد شاید امروز فساد 12 هزار میلیارد تومانی اصلا مطرح نبود.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر ضرورت برخورد قاطع با مصادیق فساد اقتصادی، تاکید کرد که برخورد جدی و قاطع دستگاه‌های مسئول با فساد اقتصادی می‌تواند عامل بازدارنده در موارد مشابه باشد.

وی اضافه کرد: شاید اگر فساد سه هزار میلیارد تومانی زودتر گزارش می‌شد امروز موضوع فساد 12 هزار میلیارد تومانی اصلا مطرح نمی‌شود بنابراین در مورد فساد اخیر باید به فوریت به این موضوع رسیدگی کرد چرا که اجرای قانون و برخورد جدی با مفاسد اقتصادی اگر در زمان خودش انجام شود تاثیرات خوبی خواهد داشت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تاکید کرد که مجلس و نمایندگان از عمل به قانون و برخورد جدی با متخلفان اقتصادی در هر سطح و بدور از هرگونه اعمال فشار و تبعیض حمایت می‌کنند.

سبحانی‌نیا یادآور شد: اگر نظارت‌ها بر بخش‌های اجرایی، مالی و اقتصادی دقیق باشد و حسابرسی‌ها نیز با دقت انجام شود و اگر در زمان بروز کوچک‌ترین تخلفات تذکر لازم داده شود یا وقتی نتیجه حاصل شد که یک فساد اقتصادی رخ داده با آن برخورد جدی و قاطع صورت گیرد قطعا می‌تواند عامل بازدارنده در جهت فساد اقتصادی باشد و به کاهش فساد کمک کند.

وی تصریح کرد: گاهی یک پرونده آنقدر به طول می‌انجامد که از ذهن مردم خارج می‌شود این باعث می‌شود کسانی که زمینه فساد دارند جری شوند و خودشان مواردی از فساد اقتصادی را رقم بزنند.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت که عمل به قانون بدون ملاحظه و بدون دخالت از جاهای دیگر می‌تواند جلوی بروز مفاسد را بگیرد و در کاهش موارد فساد اقتصادی اثرگذار باشد.

انتهای پیام

کد N620787