حزب اردوغان به "پارتی‌بازی" متهم شد

ایسنا نوشت:

احزاب اپوزیسیون و تحلیلگران ترکیه‌ای حزب حاکم عدالت و توسعه را به اتهام "پارتی‌بازی" مورد انتقاد قرار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تودی زمان، اپوزیسیون از حزب حاکم ترکیه به خاطر استخدام 85 تن در آژانس‌های دولتی بدون گرفتن آزمون و تنها به صرف داشتن ارتباط با اشخاص عالی رتبه دولتی انتقاد کرده و این روند را پارتی‌بازی دانسته است.

ارسین کالایجیوغلو، استاد علوم سیاسی دانشگاه سابانجی گفت: این روند یک ضربه شدید بر پیکره عدالت است و باعث فساد گسترده در جامعه می‌شود.

سخنگوی حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه نیز گفت: حزب حاکم عدالت و توسعه اداره آزمون‌های دولتی را که برای استخدام اشخاص در سازمان‌ها و نهادهای دولتی است، به حاشیه کشانده و افرادی را که ارتباط نزدیک و مستقیمی با اشخاص عالی‌رتبه حزب حاکم دارند، بدون هیچ آزمون یا مصاحبه‌ای استخدام می‌کند.

این سخنگو در جریان یک نشست خبری در آنکارا لیستی از 85 تن از افرادی را که به این طریق وارد دستگاه‌های اجرایی ترکیه شدند افشا کرد و آن را نمونه آشکار پارتی‌بازی در حزب حاکم خواند.

معاون رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه نیز به تودی زمان گفت: آنچه که توسط دولت رخ می‌دهد هم از لحاظ اصول اخلاقی و سیاسی و هم از نظر ارزش‌های ما نادرست است.

معاون رهبری حزب جنبش ملی‌گرایان در پارلمان ترکیه نیز گفت: این فهرست نمونه‌ای وقیحانه و بی‌شرمانه از نقض حقوقی مردم است.

این حزب همچنین در حال آماده‌سازی ارایه یک طرح به پارلمان برای تشکیل یک کمیسیون تحقیق درباره این اتهام و مشخص کردن افرادی است که در این پارتی‌بازی نقش دارند.

با وجود این اتهام، احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه از پاسخگویی به سوالی در این باره امتناع کرد.

داوود اوغلو پیشتر گفته بود که هیچ‌گونه پارتی‌بازی را در حزب تحمل نمی‌کند.

5252

کد N620344