یک نماینده از وعده های نوبخت خبر داد:

استانها مسئول حذف یارانه پردرآمدها می‌شوند/ مسکن 10درصد ارزان می‌شود

سیاسی

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معاون رئیس جمهور از واگذاری مسئولیت حذف یارانه پردرآمد ها به استانها خبر داده است.

غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر اظهار داشت: نوبخت در جلسه غیر علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که مسئولیت حذف اقشار پردرآمد از یارانه نقدی به استانها واگذار شده است و هر چقدر استانها بتوانند یارانه نقدی حذف کنند اعتبارات آزاد شده به استان های مربوطه تخصیص پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: نوبخت معتقد بود دشمن با دو حربه کاهش تولید نفت و کاهش قیمت نفت سعی در ایجاد مشکل برای کشور داشت که هدف گذاری طراحان بودجه سال 94 برای شکستن این دو مکر دشمنان بود.

جعفرزاده گفت: معاون برنامه ریزی رئیس جمهور اعلام کرد مالیات ها در بودجه سال آینده  26.1 رشد داشته اند.

وی با اشاره به اظهارات نوبخت مبنی بر تحقق 97 درصدی منابع بودجه در آبان ماه تصریح کرد: نوبخت اعلام کرد که 244 هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه به درآمدهای غیر نفتی معطوف شده است که از این میزان 166 هزار میلیارد تومان به هزینه های جاری اختصاص یافته است.

نماینده مردم رشت در مجلس با تشریح بودجه عمرانی توسط معاونت برنامه ریزی در جلسه غیرعلنی گفت: نوبخت اعلام کرد بودجه عمرانی 154 هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته 16.8 رشد داشته است، 63 درصد از بودجه های عمرانی در سال 93 محقق شده است.

جعفرزاده اظهار داشت: نوبخت وعده داد که تمام قوانین استخدامی اجرا نشده در سال 94 اجرا خواهد شد و ناظران گندم و مربیان فنی و حرفه ای استخدام می شوند.

وی ادامه داد: نوبخت اعلام کرد که در سال آینده 500 هزار مسکن ایجاد می شود 1300 میلیارد تومان برای بخش مسکن بودجه در نظر گرفته شده است و مسکن 10 درصد ارزان تر عرضه خواهد شد.

جعفرزاده اظهار داشت: معاونت برنامه ریزی دولت از اختصاص هزار میلیارد تومان برای طرح های اشتغالزایی خبر داد و اعلام کرد که دولت امسال 5 هزار و 720 میلیارد تومان به تولید یارانه خواهد داد.

وی ادامه داد: نوبخت اعلام کرد که 1500 کیلومتر از پروژه ها راهها به اتمام می رسد 5 مسیر ریلی تکمیل خواهد شد و 30 هزار کیلومتر از راهها بهبود می یابد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور قول داد 4هزار و 500 متر مکعب از فضای دانشگاهها تکمیل شود، 9 استادیوم ورزشی آماده بهره برداری گردد و 68 حوزه علمیه خواهران و برادران تکمیل گردد.