دور جدید مذاکرات در لیبی به تعویق افتاد/ تشدید حملات ارتش به غرب کشور و بنغازی

فرستاده سازمان ملل به لیبی اعلام کرد که برگزاری دور جدید مذاکرات میان طرف‌های درگیر در این کشور به هفته آتی موکول شده است، در همین حال ارتش ملی لیبی نیز حملات خود را به غرب کشور و بنغازی تشدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، برناردینو لیون، فرستاده سازمان ملل به لیبی دوشنبه شب اعلام کرد که دور جدید مذاکرات میان طرف‌های درگیر در این کشور به هفته آتی موکول شده است. قرار بود که این مذاکرات امروز (سه‌شنبه) در شهر غدامس آغاز شود.

لیون پس از نشستی که با اعضای کنگره ملی لیبی (پارلمان سابق) در طرابلس داشت از تاخیر در برگزاری این مذاکرات خبر داد. دلایل به تعویق افتادن این دور از مذاکرات مشخص نشده است و هیات سازمان ملل نیز پیشتر نتوانست طرف‌هایی را که در این نشست شرکت می‌کنند مشخص کند چراکه برخی از طرف‌ها پیش‌شرط‌هایی مطرح می‌کردند.

هیات سازمان ملل در لیبی اعلام کرده است که هدف اصلی این گفت‌وگوها دستیابی به راه‌حل‌های توافقی برای بحران نهادهای کنونی در لیبی است.

از سوی دیگر ارتش ملی لیبی به پیشروی‌های مهمی در غرب طرابلس پایتخت لیبی دست یافت.

در همین حال درگیری‌های ارتش ملی لیبی علیه آخرین پایگاه‌های شبه‌نظامیان شورای انقلابیون بنغازی و گروه انصار الشریعه در بنغازی ادامه دارد.

منابع رسانه‌ای لیبی گزارش دادند: درگیری‌ها میان ارتش ملی لیبی با افراد مسلح فجر لیبی در غرب طرابلس و در نزدیکی شهر الزاویه به وقوع پیوست و ده تن از افراد مسلح توسط ارتش ملی لیبی در این درگیری‌ها کشته شدند.

پیشتر جنگنده‌های ارتش ملی لیبی دست به حملاتی به پایگاه‌های گروه‌های تندرو در درنه و غرب بنغازی زدند و خودروها و تانک‌های گروه فجر لیبی را منهدم کردند.

منابع در مصاحبه با اسکای نیوز اعلام کردند: ارتش ملی لیبی از چند روز گذشته حملات خود را به مناطق استقرار «گردان البتار» که حمایت خود را از داعش اعلام کرده است، تشدید کرده است.

انتهای پیام

کد N620116