استقبال روسیه از دور جدید مذاکرات صلح اوکراین

یک مقام بلندپایه کرملین اظهار کرد: مسکو از یک دور دیگر مذاکرات طی چند روز آینده در پایتخت بلاروس به منظور پایان دادن به خشونت‌ها در شرق اوکراین استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پترو پروشنکو، رییس‌جمهوری اوکراین اخیرا اظهار کرد که ممکن است دور دوم مذاکرات با حضور نمایندگان کی‌یف، مسکو، جدایی‌طلبان حامی روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا انجام شود.

یوری اوشاکوف، مشاور سیاست خارجی ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه به خبرنگاران در مسکو گفت: روسیه آماده است تا هر کاری که لازم است انجام دهد تا نشست گروه تماس اوکراین طی روزهای آتی در شهر مینسک پایتخت بلاروس برگزار شود. من اعتقاد دارم که این مذاکرات انجام خواهد شد.

همچنین وی در خصوص مناقشه اخیر بر سر تحویل ناوهای جنگی میسترال فرانسه به روسیه، اعلام کرد: روسیه در این مناقشه یا باید پولش را پس بگیرد و یا در ازای این پول دو ناو حامل هلی‌کوپتر میسترال را از فرانسه دریافت کند تا این مناقشه حل و فصل شود.

اخیرا فرانسه اعلام کرد که تحویل نخستین ناو از این نوع را تا اطلاع ثانوی و به دلیل نگرانی از درگیری‌ها در شرق اوکراین انجام نخواهد داد.

اوشاکوف به خبرنگاران تصریح کرد: تنها دو گزینه مورد پذیرش ما است: یا تحویل ناوها و یا پول. باید پولی که داده شده پس داده شود.

انتهای پیام

کد N619975