محمد باقر نوبخت:

از پاسخ به گفته نعمت‌زاده انصراف می‌دهم

سیاست داخلی

وزارت ورزش و جوانان از بخش هایی است که بهترین رشد را در بودجه سال آینده داشته است و برای همین هزار میلیارد تومان بودجه برای اشتغال جوانان اختصاص دادیم و 1300 میلیارد تومان نیز به شکل اعطای تسهیلات ارزن قیمت به زوج های جوان برای خرید مسکن داده خواهد شد.

سخنگو دولت گفت: وزارت ورزش و جوانان از بخش هایی است که بهترین رشد را در بودجه سال آینده داشته است و برای همین هزار میلیارد تومان بودجه برای اشتغال جوانان اختصاص دادیم و 1300 میلیارد تومان نیز به شکل اعطای تسهیلات ارزن قیمت به زوج های جوان برای خرید مسکن داده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد باقر نوبخت در حاشیه همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وزارت صنعت عنوان کرده معاونت برنامه ریزی هنوز بودجه این وزارتخانه را اختصاص نداده است، گفت: چون آقای وزیر مورد احترام من است، بنده از پاسخ به این گفته انصراف می دهم. 

وی ادامه داد: برای یارانه تولید پنج هزار و هفتصد و بیست و هفت میلیارد تومان در سال جاری تعیین شد و که نحوه پرداخت آن نیز به تصویب رسید.

وی گفت: همچنین قرار شد به صورت مابه التفاوت نرخ سود را به بخش هایی که می تواند در نقش تولید فعال شوند بدهیم و باید هم اکنون از سوی وزارت صنعت و نظام بانکی کشور هماهنگی های لازم ایجاد شود.

نوبخت با بیان اینکه معاونت برنامه ریزی و نظام راهبردی پرداخت مابه التفاوت سود را تضمین می کند، گفت: همین الان در حضور شما اعلام می کنم که این کار قابل انجام است و اگر صبح فردا سررسید هر یک از این ها برسد ما آن را پرداخت خواهیم کرد و در صورت لزوم تعهد و تضمین هم می دهیم. البته به خود آقای وزیر هم این را گفته ایم اما این که کسی فکر کند معاونت برنامه ریزی 1200 میلیارد تومان می دهد تا وزارت خانه آن را بین افراد تقسیم کند خلاف قانون است. اما در قالب اعتبار ما موظف پرداخت این مبالغ هستیم.

سخنگوی دولت در مورد وضعیت بودجه وزارت ورزش در سال 94 نیز گفت: وزارت ورزش و جوانان از بخش هایی است که بهترین رشد را در بودجه سال آینده داشته است و برای همین هزار میلیارد تومان بودجه برای اشتغال جوانان اختصاص دادیم و 1300 میلیارد تومان نیز به شکل اعطای تسهیلات ارزن قیمت به زوج های جوان برای خرید مسکن داده خواهد شد.

کد N619866