۱

مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری: از بودجه پیشنهادی دولت در حوزه ورزش حمایت می‌کنیم

  • ۳بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی بر لزوم حمایت از افزایش بودجه پیشنهادی سال آینده دولت در حوزه ورزش تاکید کردند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، عباس سلطانی، رئیس مجمع نمایندگان استان مشکلات مالی را بزرگترین سد راه فعالیت‌های ورزشی به خصوص در استان‎های کم‌برخوردار دانست و افزود: استان‎هایی که مورد حمایت صنایع بزرگ نیستند یا از حمایت مالی اسپانسرهای مالی بی‌بهره هستند دچار بدهی‎ها و مشکلات عمد‌ه‌ای هستند.

سید سعید زمانیان، نماینده مردم شهرستان‎های شهرکرد، بن و سامان در مجلس نیز گفت: نمایندگان درباره حمایت از افزایش بودجه پیشنهادی سال آینده دولت در حوزه ورزش اتفاق نظر دارند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: سایر اعضای این کمیسیون نیز بر حمایت از افزایش بودجه در ورزش تاکید دارند زیرا مولفه‎های سلامت، بهداشت و امنیت روانی جامعه متاثر از ورزش است.

رییس هیات همگانی این استان افزود: باید این اتفاق در ورزش رخ دهد تا شاهد یک تحول عظیم در ورزش کشور باشیم، زیرا گسترش ورزش همگانی به عنوان یکی از موثرترین برنامه‎های دولت در افزایش شادی و نشاط اجتماعی باید مد نظر قرار گیرد.

مجید جلیل سرقلعه، نماینده مردم شهرستان لردگان نیز خواستار توجه جدی به ورزش در کشور شد و گفت: هزینه‎ در ورزش در واقع سرمایه گذاری در سلامت عمومی جامعه است.

وی افزود: زیر ساخت‎ها و بودجه‎های فعلی در حوزه ورزش جوابگوی نیاز جمعیت جوان امروز ایران اسلامی نیست و همین مسئله موجب بروز مشکلات بسیاری بخصوص در استان‎ها شده است.

حمیدرضا عزیزی، نماینده مردم فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ نیز اظهارکرد: بر اساس آخرین بررسی‌ها در مراکز بهداشتی، بودجه‎های اختصاصی به ورزش باعث کاهش هزینه‌های درمان و سلامت عمومی حداقل به میزان سه برابر می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به کمبود زیر ساخت‎های ورزشی در استان‎ها گفت: سرانه ورزشی کشورمان در مقایسه با میانگین جهانی پایین است و برای رسیدن به جایگاه مناسب در این حوزه باید از بودجه پیشنهادی سال جاری ورزش حمایت کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.