مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری: از بودجه پیشنهادی دولت در حوزه ورزش حمایت می‌کنیم

مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی بر لزوم حمایت از افزایش بودجه پیشنهادی سال آینده دولت در حوزه ورزش تاکید کردند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، عباس سلطانی، رئیس مجمع نمایندگان استان مشکلات مالی را بزرگترین سد راه فعالیت‌های ورزشی به خصوص در استان‎های کم‌برخوردار دانست و افزود: استان‎هایی که مورد حمایت صنایع بزرگ نیستند یا از حمایت مالی اسپانسرهای مالی بی‌بهره هستند دچار بدهی‎ها و مشکلات عمد‌ه‌ای هستند.

سید سعید زمانیان، نماینده مردم شهرستان‎های شهرکرد، بن و سامان در مجلس نیز گفت: نمایندگان درباره حمایت از افزایش بودجه پیشنهادی سال آینده دولت در حوزه ورزش اتفاق نظر دارند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: سایر اعضای این کمیسیون نیز بر حمایت از افزایش بودجه در ورزش تاکید دارند زیرا مولفه‎های سلامت، بهداشت و امنیت روانی جامعه متاثر از ورزش است.

رییس هیات همگانی این استان افزود: باید این اتفاق در ورزش رخ دهد تا شاهد یک تحول عظیم در ورزش کشور باشیم، زیرا گسترش ورزش همگانی به عنوان یکی از موثرترین برنامه‎های دولت در افزایش شادی و نشاط اجتماعی باید مد نظر قرار گیرد.

مجید جلیل سرقلعه، نماینده مردم شهرستان لردگان نیز خواستار توجه جدی به ورزش در کشور شد و گفت: هزینه‎ در ورزش در واقع سرمایه گذاری در سلامت عمومی جامعه است.

وی افزود: زیر ساخت‎ها و بودجه‎های فعلی در حوزه ورزش جوابگوی نیاز جمعیت جوان امروز ایران اسلامی نیست و همین مسئله موجب بروز مشکلات بسیاری بخصوص در استان‎ها شده است.

حمیدرضا عزیزی، نماینده مردم فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ نیز اظهارکرد: بر اساس آخرین بررسی‌ها در مراکز بهداشتی، بودجه‎های اختصاصی به ورزش باعث کاهش هزینه‌های درمان و سلامت عمومی حداقل به میزان سه برابر می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به کمبود زیر ساخت‎های ورزشی در استان‎ها گفت: سرانه ورزشی کشورمان در مقایسه با میانگین جهانی پایین است و برای رسیدن به جایگاه مناسب در این حوزه باید از بودجه پیشنهادی سال جاری ورزش حمایت کرد.

انتهای پیام

کد N619591