تاکید رهبر کره شمالی بر لزوم آمادگی کامل خلبانان برای زمان جنگ

سیاسی

رهبر کره شمالی بر لزوم اهمیت آموزش خلبانان برای آمادگی برای زمان جنگ تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایتارتاس در گزارشی با اشاره به آغاز رزمایش های هوایی کره شمالی از نظارت "کیم جونگ اون" رهبر و فرمانده عالی ارتش این کشور بر رزمایش زمستانی نیروهای هوایی و نیروهای دفاع هوایی این کشور خبر داد.

کیم جونگ اون که پیشتر از پایگاه 1313 بازدید کرده بود، با تاکید بر لزوم اهمیت آموزش خلبانان برای آمادگی در زمان جنگ دستور ساخت یک باند پرواز در پایگاه 458 را داد.

رزمایش کره شمالی همچنین در پی بالا گرفتن شایعات در زمینه هک کردن سیستم های شرکت "سونی پیکچرز" توسط عوامل پیونگ یانگ است که کره شمالی همواره آن را رد می کند.

در همین رابطه سخنگوی هیئت کره شمالی در سازمان ملل ضمن رد هک کردن سیستم های شرکت "سونی پیکچرز" توسط عوامل کشورش تاکید کرده است که نیروهای متخاصم در پی جوسازی و مرتبط دانستن همه چیز به کره شمالی هستند.

این اظهارات همزمان با آغاز تحقیقات شرکت سونی پیکچرز درباره عامل هک شدن سیستم‌ های رایانه‌ ای خود و همچنین تحقیقات دفتر تحقیات فدرال ایالت متحده آمریکا و اف بی آی در این باره است.

رسانه ها همچنین از صدور اجازه ساخت برجی شبیه به درخت کریسمس در نزدیکی مرز کره شمالی برای مسیحیان از سوی کره جنوبی خبر دادند.