وزیر کشور فرانسه از افزایش موج یهودستیزی در این کشور خبر داد

رژيم صهيونيستي,فرانسه

وزیر کشور فرانسه در راهپیمایی اعتراضی نسبت به حمله خشونت‌آمیز به یک زوج جوان یهودی گفت: تهدیدها و رویدادهای مربوط به یهودستیزی در فرانسه در سال جاری میلادی دو برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، سه مرد در ارتباط با حمله به خانه‌ای در کرتی واقع در حومه پاریس که در آن یک زن 19 ساله مورد تجاوز قرار گرفت، توسط پلیس بازداشت شده و روز چهارشنبه در مقابل قاضی پرونده قرار گرفتند.

دوست پسر 21 ساله این خانم جوان که در جریان این سرقت دست و پایش را بسته بودند، گفت: این سه مرد این آپارتمان را هدف گرفته بودند چراکه می‌دانستند ساکنین این خانه یهودی هستند و فکر می‌کردند که پول و وسایل باارزشی در داخل خانه وجود دارد.

برنارد کزونوو، وزیر کشور فرانسه در جمع چند صد معترض گفت: دولت باید با تمام قدرتش از جامعه یهود دفاع کند. ما باید مبارزه با نژادپرستی و یهودستیزی را به یک هدف ملی تبدیل کنیم.

فرانسه بزرگترین جمعیت یهود در اروپا را در خود جای داده که از زمان جنگ جهانی دوم افزایش یافته و به 550 هزار یهود رسیده است.

اما رویدادهای خشونت‌آمیز همچون قتل سه کودک و یک خاخام یهود توسط محمد مراح، شبه‌نظامی افراط‌گر در سال 2012 میلادی و درگیری‌ها در راهپیمایی‌های حامی فلسطینی‌ها در ژوئیه سال‌ جاری میلادی در فرانسه برخی را در بین جامعه یهود نگران کرده است.

در سه ماهه نخست سال 2014 میلادی یهودیان بسیاری نسبت به هر زمان دیگری فرانسه را به قصد اسرائیل ترک کرده و مشکلات اقتصادی را دلیل مهاجرت خود اعلام کردند اما افزایش یهودستیزی نیز یکی از عامل‌های مهاجرت آنها بود.

رئیس گروه حمایتی جامعه یهودان فرانسه موسوم به «crif» از دولت خواست تا اقدامات بیشتری برای رسیدگی به این مشکل انجام دهد.

وی افزود: احساس می‌کنیم که چیزی تغییر کرده است. دیگر مساله شعارهای دیواری یا رویدادهای کوچک نیست بلکه مساله تهدید به مرگ علیه جامعه یهود است. این مساله نباید به همین شکل ادامه یابد.

انتهای پیام

کد N619466