بروجردی تاکید کرد

ضرورت حمایت بودجه‌ای از نیروهای مسلح

علاء الدين بروجردي

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ما باید به عنوان نمایندگان ملت بزرگ خانه ملت نهایت تلاش خود را برای حمایت بودجه‌ای از نیروهای مسلح انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علاءالدین بروجردی در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الأنبیاء (ص) در جمع خبرنگاران با بیان این‌که ما به عنوان اعضای کمیسیون امنیت ملی معمولاً از دستاروردهای دفاعی کشور بازدید داریم، گفت: ما در هر بازدید خود از نزدیک در جریان دستاوردهای جدید نیروهای مسلح قرار می‌گیریم.

وی با اشاره به بازدید امروز اعضای کمیسیون امنیت از دستاوردهای پدافند هوایی خاتم‌الأنبیاء، تصریح کرد: امروز شاهد تحولی بسیار عظیم و بعضاً منحصر بفرد در عرصه دفاعی کشور بودیم.

بروجردی با اشاره به اعمال تحریم‌های مختلف از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی در سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: ما مشاهده می‌کنیم که دستاوردهای حاصل شده در عرصه دفاعی همگی در وضعیت تحریم‌ها اعمال شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر ادامه تحریم‌ها علیه ایران،‌ تصریح کرد: آمریکا باید بداند که هوشمندی ملت ما و جایگاه والا و مدیریت هوشمندانه مقام معظم رهبری شرایطی را به وجود آورده که ما در آن تهدید تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده‌ایم.

وی با تأکید بر این‌که تردیدی نباید کرد که هیچ کشور دیگری جرأت نمی‌کند که حوادث تلخ دوران جنگ تحمیلی به کشور ما را تکرار کند، اظهار کرد: امروز جهان ملاحظه کرده است که رژیم صهیونیستی مدعی داشتن چهارمین ارتش قدرتمند دنیا است حتی از دوستان نزدیک ما مانند حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی پنج بار شکست خورده است.

بروجردی خاطرنشان کرد: طبیعی است که توانمندی‌های نظام ما در نیروهای مسلح و به طور ویژه در عرصه پدافند هوایی توفیقات فوق‌العاده‌ای داشته است و امروز شرایطی در کشور ایجاد شده است که طی آن عملاً کشور ما مصون از هر تعرض بیگانه‌ای است و انشاالله این را ادامه خواهد داد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به لایحه بودجه سال 94، اظهار کرد: ما باید به عنوان نمایندگان ملت بزرگ خانه ملت نهایت تلاش خود را به لحاظ حمایت بودجه‌ای از نیروهای مسلح انجام دهیم که این نیروها و متخصصان پدافند هوایی بتوانند در قرارگاه پدافند خاتم‌الانبیاء (ص) کار خود را با استحکام و اقتدار پیش ببرند.

این نماینده مجلس با اشاره به ردیف اعتبارات دفاعی در لایحه بودجه‌ای کشور در سال 93، خاطرنشان کرد: در این زمینه روز گذشته با رئیس مجلس جلسه‌ای داشته‌ایم و طی آن قرار شد که با توجه به وضعیت منطقه و بحران‌های موجود در غرب و شرق کشور و همچنین با توجه به این‌که آمریکا و رژیم صهیونیستی تهدیداتی بالقوه محسوب می‌شوند بر اساس راهبردهای قرآنی باید روز به روز توانمندی های دفاعی خود را بیشتر کنیم.

وی اضافه کرد: بنابراین اگر دولت بر مبنای بودجه اختصاص یافته به این موضوع عمل کند و به صورت صددرصدی این اعتبارات را اختصاص دهد می‌تواند در این شرایط پاسخگوی نیازهای امروز کشور باشد.

به گزارش ایسنا، بروجردی در جمع دانشجویان دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌النبیاء (ص) با اشاره به توانمندی‌های موشکی کشور، تصریح کرد: امروز ایران جزء چند کشوری است که در حوزه موشکی از توانمندی‌های بسیار بالایی برخوردار است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به سفر اخیر اعضای کمیسیون امنیت ملی به آمریکای لاتین، با تأکید بر این‌که امروز ایران در عرصه جهانی احساس سربلندی می‌کند، اظهار کرد: طی سفر اخیری که به کشورهای آمریکای لاتین داشتیم مکزیک به ما اعلام کرد که خواستار پهپادهای نظامی ایران است و ونزوئلا نیز چندی است که از این تجهیزات مانند دوستان ما در حزب‌الله لبنان استفاده می‌کند.

انتهای پیام

کد N619343