بروجردی در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پدافند هوایی:

خواب محدودکردن توان موشکی ایران تعبیر نمی‌شود/ پیشرفت موشکی ادامه دارد

سیاسی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: خواب آمریکایی‌ها برای محدود کردن توان موشکلی جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان تعبیر نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه پدافند هوایی با حضور در جمع دانشجویان این قرارگاه با بیان اینکه دستاوردهای صنعت دفاعی کشورمان به خصوص پدافند هوایی منحصر به فرد است، گفت: همانطور که ملت ایران در جنگ سخت در مقابل استکبار پیروز شده در جنگ اقتصادی نیز آمریکا را شکست خواهد داد.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به مکزیک افزود: آنها در طی درخواستی اعلام کردند خواهان استفاده از پهپادهای ایرانی هستند، این در حالی است که ونزوئلا هم از پهپادهای ما استفاده می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به پیشرفت های چشمگیر ایران در بخش موشکی، اظهار داشت: خواب آمریکایی‌ها برای محدود کردن توان موشکلی جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان تعبیر نخواهد شد.

بروجردی با اشاره به سخنان "جان کری" وزیر امور خارجه امریکا مبنی بر اینکه تحریم‌ها را ادامه خواهیم داد، تصریح کرد: آن‌قدر تحریم‌ها را ادامه دهید تا توانمندی‌های ما در عرصه نظامی بیشتر شود. اگر امکانات نظامی را تحریم نمی‌کردند، ما امروز به این سطح از توانمندی در همه عرصه‌های نظامی نمی‌رسیدیم.

وی ادامه داد: ما با تأسی از فرمایشات هدایت‌گرانه مقام معظم رهبری، توانسته‌ایم امروز جزو معدود کشورهایی باشیم که به لحاظ فناوری موشکی خودکفا بوده و بی‌تردید این راه را ادامه خواهیم داد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا باید بداند ملت ایران با تبعیت از فرماندهی معظم کل قوا و مدیریت هوشمندانه‌ی ایشان، تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده و به همین دلیل است که هیچ کشوری جرئت تهاجم و تکرار تجربه تلخ حمله به ایران در دوران دفاع مقدس را ندارد.

بروجردی افزود: امروز رژیم صهیونیستی که ادعای داشتن چهارمین ارتش دنیا را دارد از دوستان نزدیک ما همچون حزب‌الله لبنان پنج‌بار شکست خورده است.

وی با اشاره به توانمندی‌های قرارگاه پدافند هوایی بیان کرد: امروز این قرارگاه توفیقات فوق‌العاده‌ای داشته است و شرایطی را ایجاد کرده که عملاً اجازه هیچ‌گونه تعرضی را به بیگانگان نخواهد داد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس به لحاظ حمایت‌های بودجه‌ای که در آستانه تصویب آن هستیم، حمایت‌های لازم را انجام خواهند داد تا نیروهای مسلح به ‌ویژه این قرارگاه بتوانند کار خود را با اقتدار پیش ببرند.

 

وی با اشاره به جلسه اخیر خود با لاریجانی پیرامون بودجه دفاعی کشور گفت: با توجه به شرایط منطقه و نا امنی ها در برخی کشورهای همسایه و با وجود دشمنان به القوه ای همچون آمریکا و اسرائیل توان دفاعی کشور باید بیش از گذشته ارتقا یابد و در این میان دولت باید تلاش کند که تمام بودجه در نظر گرفته شده به این بخش را تخصیص دهد.