با درخواست از سازمان ملل برای انجام وظایفش

افخم حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با محکومیت شدید تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه، این اقدام را نشانه همراهی رژیم صهیونیستی با گروه های تروریستی در تخریب کشور سوریه و کشتار مردم مظلوم این کشور دانست و از سازمان ملل خواست به وظایف خود در متوقف کردن این تجاوزها عمل کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: رژیم صهیونیستی درصدد سوء استفاده از شرایط بحرانی سوریه است، اما تبعات آتش‌افروزی‌ها، دامن این رژیم را نیز فراخواهد گرفت.

وزارت خارجه سوریه در دو نامه به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت از حملات هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به نزدیکی دمشق شکایت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در این دو نامه که آن را به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل و هم‌چنین رییس شورای امنیت فرستاد، اعلام کرد: اسراییل جنایت جدیدی را علیه خاک سوریه و حاکمیت این کشور با هدف قرار دادن مناطق امن در دیماس و نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق مرتکب شده است.

وزارت خارجه سوریه در این نامه‌ها اعلام کرد: این دشمنی اسرائیل در چارچوب سیاست هدفمند این دولت برای سرپوش گذاشتن بر حمایتی است که از گروه‌های تروریستی مسلح به عمل می‌آورد و سوریه پیشتر بارها نسبت به این خطر هشدار داده است.

تلویزیون سوریه عصر یک‌شنبه اعلام کرد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مناطقی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق و شهرک دیماس در مرز با لبنان را هدف قرار دادند.

انتهای پیام

کد N619171