جورج بوش : برادرم جب در انتخابات 2016 هیلاری کلینتون را شکست می‌دهد

آمريكا

رئیس جمهوری سابق آمریکا معتقد است اگر برادرش جب بوش نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2016 شود در رقابت با هیلاری کلینتون، به طور قطع وی را شسکت خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری هافینگتون پست، جورج بوش پسر، رئیس جمهوری سابق آمریکا در جریان مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی ان ان گفت: جب بوش، برادرم می‌داند که من می‌خواهم تا او نامزد انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریکا شود. من فکر می‌کنم که او رئیس جمهور خوبی می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هیلاری کلینتون را رقیبی بزرگ می‌داند؟ گفت: بله او رقیب بزرگی است. اما فکر می‌کنم که جب بوش می‌تواند هیلاری کلینتون را شکست دهد البته هنوز کلینتون و جب بوش، فرماندار سابق فلوریدا کاندیداتوری خود را برای انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریکا اعلام نکرده‌اند اگرچه کلینتون به صورت گسترده به عنوان برگ برنده دموکرات‌ها دیده می‌شود.

جب بوش در نظر سنجی صورت گرفته تاکنون کاندیدای پیشروی جمهوری خواهان بوده است.

جورج بوش گفت: سیاستمدارانی که می‌خواهند برای این انتخابات نامزد شوند، باید از خودشان بپرسند: آیا از موفقیت یا از شکست واهمه دارند؟

وی افزود: جب بوش نه از موفقیت و نه از شکست نمی‌هراسد و یکی از دلایل آن این است که او در فرمانداری ایالت فلوریدا توانمند بود. مساله نهایی که کاندیداها باید به آن توجه داشته باشند، خانواده است. او پسر یک رئیس جمهور و برادر یک رئیس جمهور است.

در این مصاحبه همچنین از جورج بوش درباره دوستی دور از ذهن‌اش با بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا سوالاتی پرسیده شد شخصی که بوش پسر اخیرا وی را به شوخی "برادری از مادری دیگر" خوانده بود. بوش این باز نیز به شوخی گفت:هیلاری کلینتون هم زن برادرم است!

رئیس جمهور سابق آمریکا درباره حکم تبرئه پلیسی که با دست باعث خفه شدن یک مرد سیاهپوست در نیویورک شده بود گفت: این مساله بسیار ناراحت کننده است و من این حکم را درک نمی‌کنم اما مساله‌ای که ناراحت کننده‌تر است تداوم نژاد پرستی در زندگی ماست. من سال‌های دهه 70 میلادی را به یاد می‌آورم؛ زمانی که کودک بودم و خشونت‌های نژادی در شهرهای مختلف آمریکا به وقوع می‌پیوست.

براساس نظرسنجی صورت گرفته توسط شبکه خبری ان بی سی و موسسه marist، حدود 82 درصد از سیاهان آمریکا می‌گویند پلیس بر مبنای ملاحظات نژادی با سیاهان برخورد می‌کند و تنها 43 درصد از سیاهان ایالات متحده گفتند که پلیس از خشونت بیش از حد علیه مظنونان استفاده نمی‌کند.

انتهای پیام

کد N618764