رهبر حزب اتحاد دموکراتیک سوریه: سلاح‌هایی که آمریکا به ما داده هرگز به دست پ‌ک‌ک نمی‌رسد

یکی از رهبران حزب اتحاد دموکراتیک سوریه متعهد شد، سلاح‌هایی که آمریکا جهت مبارزه با داعش به این گروه داده است هرگز به حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) داده نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، صالح مسلم، یکی از رهبران حزب اتحاد دموکراتیک سوریه ضمن تاکید بر تعهد این گروه به آمریکا درباره قطعیت عدم ارسال سلاح‌های تحویل گرفته به گروه پ‌ک‌ک اظهار کرد: آمریکا می‌تواند در صورت نیاز مجددا به حزب اتحاد دموکراتیک سوریه سلاح بدهد.

پیش از این رییس‌جمهور ترکیه مدعی شده بود، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه با پیوستن نیروهای پیشمرگ کردهای عراق به مبارزه علیه داعش در کوبانی مخالف است؛ ادعایی که مسلم به شدت آن را رد کرد.

وی در این باره گفت: ما هرگز با همکاری پیشمرگ‌ها و کردها مخالف نبوده‌ایم. با وجود اینکه برخی مسائل حساس پیشتر در بین این دو گروه مطرح بود اما داعش اکنون باعث شده که هر دو گروه با یکدیگر همکاری کنند؛ اتفاقی که بسیار خوب است.

رهبر حزب اتحاد دموکراتیک سوریه افزود: ما حتی مخالف بهبود روابط کردها و ترکیه نیستیم. تنها خواسته ما این بود که ترکیه علیه داعش با ما همکاری می‌کرد که اگر می‌کرد اکنون همه چیز برای ترکیه، ما و تمام مردم خاورمیانه متفاوت بود.

مسلم با تاکید بر یکی بودن هدف حزبش و ترکیه در براندازی دولت سوریه مدعی شد: ما بیشتر از همه خواهان برکناری بشار اسد هستیم و این هدف مشترک با ترکیه است. اما ترکیه می‌خواهد با حمایت از گروه‌های سلفی که ما مخالف آنهاییم به این هدف برسد.

وی تاکید کرد که حزب اتحاد دموکراتیک هیچ تمایلی ندارد که دشمن ترکیه باشد.

صالح مسلم همچنین با تاکید بر این مدعا که حزبش می‌تواند واسطه بین ترکیه و پ‌ک‌ک باشد، عنوان کرد: ما آماده‌ایم تا زمانی که ترکیه وجود و هویت ما را به رسمیت بشناسد از تمام توانایی‌هایمان برای همکاری در جهت اهداف مشترک استفاده کنیم.

انتهای پیام

کد N618710