پورمحمدی در همایش مبارزه با فساد:

مبارزه با فساد دغدغه جدی مسئولان، نخبگان و مردم است

دولت,مصطفی پورمحمدی,همایش مبارز با فساد

تصمیم داریم در این همایش اقدامات انجام شده را به اطلاع مردم برسانیم نه آرزو و برنامه هایمان را؛قصد داریم تردید در بین مردم را از بین ببریم و اینکه مطمئن باشند دولت از کارآفرینان حمایت می کنند و پیام آخر این همایش این است که قانون شکنان بدانند با آنها مبارزه و مقابله خواهد شد.

وزیر دادگستری تاکید كرد: مبارزه با فساد دغدغه جدی مسئولان، نخبگان و مردم شده است که البته با توجه به کمی و کاستی‌ها و ابهاماتی که تاکنون وجود داشته است مبارزه با فساد اداری و اقتصادی به جایی نرسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی با خیر مقدم به میهمانان و حاضرین در همایش و تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی گفت: مبارزه با فساد دغدغه همه ما هم در سطوح ملی و هم در سطح فراملی است به طوری که مقام معظم رهبری هم در سالیان اخیر مکررا بدان اشاره داشته‌اند و ایشان اظهار داشتند که خشکاندن ریشه فساد مالی باید به هر نحوی که شده است صورت پذیرد و باید قوه قضاییه با استفاده از قضات و کارمندان پاک دامن بتوانند ریشه فساد را شناسایی و آن را از بین ببرند.

وی ادامه داد: دولت یازدهم با تاکیدات رئیس جمهور و پیگیری‌های معاون اول ایشان مبارزه با فساد را در دستور کار خود قرار داد به طوری که مبارزه با فساد دغدغه جدی مسئولان، نخبگان و مردم شده است که البته با توجه به کمی و کاستی‌ها و ابهاماتی که تاکنون وجود داشته است مبارزه با فساد اداری و اقتصادی به جایی نرسید.

وزیر دادگستری با اشاره به همایش مبارزه با فاسد اظهار داشت: این همایش پس از 16 ماه از تشکیل دولت یازدهم صورت گرفته و شعار این همایش از چشم‌انداز 1404 برآمده است و تصمیم داریم در این همایش اقدامات انجام شده را به اطلاع مردم برسانیم نه آرزو و برنامه‌هایمان را؛ قصد داریم تردید در بین مردم را از بین ببریم و اینکه مطمئن باشند دولت از کارآفرینان حمایت می‌کند و پیام آخر این همایش این است که قانون‌شکنان بدانند با آنها مبارزه و مقابله خواهد شد.

پورمحمدی تاكید كرد: ایجاد فرهنگ عمومی مناسب و بازدارنده و مشارکت مدنی صاحبنظران و نخبگان در این همایش مورد نظر است و اقداماتی برای جلوگیری از فساد باید در بلندمدت و کوتاه‌مدت صورت پذیرد و باید در اقتصاد مقاومتی هم این موارد در نظر گرفته شود.

کد N618594