سفر هیاتی از مخالفان سوریه به روسیه

دبیرکل حزب ملی جوانان سوریه اعلام کرد که قرار است یک هیات هشت نفره از مخالفان سوری چهارشنبه هفته جاری به منظور گفت‌وگو درخصوص ایجاد راه‌حل برای بحران کنونی کشور به روسیه سفر کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ایلاف، ماهر مرهج، دبیرکل حزب ملی جوانان سوریه اعلام کرد یک هیات هشت نفره از مخالفان سوریه چهارشنبه هفته جاری به منظور بررسی راه حل بحران کنونی سوریه و نقش مخالفان داخلی به روسیه خواهند رفت و تا 15 اکتبر نیز در این کشور خواهند ماند.

ماهر مرهج تصریح کرد: در این هیات سهیر سرمینی، نماینده جامعه مدنی و سه تن از اعضای شورای مردمی سوریه یعنی فیصل غروز، نواف الملحم و حسین راغب حضور خواهند داشت.

از سوی دیگر آصف دعبول، عضو هیات ملی هماهنگ‌کننده میان گروه‌های تغییر دموکراتیک، یکی از برجسته‌ترین گروه‌های مخالفان داخلی اعلام کرد که حسین عبدالعظیم، رئیس هیات مذکور با میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه در بیروت دیدار کرد.

بوگدانف در سفر دو روزه خود به لبنان اعلام کرد که کشورش همواره در پی برقراری ارتباط با دولت سوریه و مخالفان داخلی و خارجی آن است و این وظیفه ماست که زمینه را برای برقراری مذاکرات جدی و بدون پیش‌شرط فراهم کنیم.

معاون وزیر خارجه روسیه در پایان سخنان خود تصریح کرد که هدف اصلی این است تا بتوانیم دیدگاه مردم سوریه را در تمامی امور مطرح شده متحد کنیم چراکه تمام مردم سوریه و مخالفان نیز در تعیین سرنوشت و آینده کشور نیز سهیم هستند.

انتهای پیام

کد N618543