۱

روحانی: وجود فساد به معنای عدم تحقق یکی از مهمترین اهداف انقلاب است

  • ۲بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

رییس‌جمهور گفت که وجود فساد در کشور به این معناست که ما به یکی از مهم‌ترین اهداف انقلاب اسلامی دست نیافته‌ایم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: موضوع فساد از دیدگاه مردم این‌چنین است که یا مسئولین آن را می‌دانند و در برابرش نمی‌ایستند، پس خودشان آلوده‌اند و کل نظام و انقلاب زیر سوال است؛ یا آنکه نمی‌دانند و اگر می‌دانند در مبارزه ناتوان‌اند پس دولت اسلامی دولتی ناکارآمد است.

وی افزود: چه فاسد بودن نظام و چه ناکارآمد بودن نظام که یکی از این دو مورد قضاوت مردم است به این معناست که ما به یکی از مهم‌ترین اهداف انقلاب دست نیافته‌ایم.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد و ریشه‌کنی آن آرمانی همچون استقلال، مبارزه با استعمار، مبارزه با استبداد و ایجاد حاکمیت ملی است و باید در این ردیف شمرده شود.

روحانی با اشاره به تاکید امام راحل بر ضرورت مبارزه با فساد، خاطرنشان کرد: همچنین اینکه رهبری مساله فساد را در کنار فقر و تبعیض قرار داده‌ و خواسته‌اند جامعه ما از فقر ، فساد و تبعیض مبرا باشد به معنای اهمیت این هدف مهم برای همه مسئولین است.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم هدف اولیه این است که کشور از لحاظ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از معضلات و مشکلاتی که در سال‌های گذشته با آن مواجه بوده رهانیده شود.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: اگر در سال‌های گذشته مردم از تورم بالای 40 درصد در فشار بودند، اگر کشور دارای رشدی نبود، اگر بیکاری و عدم اشتغال مشکل روشن همه خانوارها بود و ارتباطات ما با جهان دچار اختلال بود و اگر آسیب‌های اجتماعی نگران‌کننده بود مردم در حماسه سیاسی 24 خرداد شرکت کردند تا دولتی کار را آغاز کند که بتواند این معضلات را حل و فصل کند.

ادامه دارد...

 

2929

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.