نتانیاهو: فلسطینی‌ها خواستند مذاکرات صلح تمام شود

رژيم صهيونيستي,فلسطين

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: مذاکرات صلح خاورمیانه اوایل سال 2014 با شکست مواجه شد چون فلسطینی‌ها نخواستند این روند تداوم یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "بنیامین نتانیاهو"، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سخنرانی در اندیشکده‌ای واقع در واشنگتن گفت: این مذاکرات به این دلیل پایان یافت چون فلسطینی‌ها خواستند. هرگونه معاهده‌ای باید ضامن یک صلح امن برای اسرائیل باشد.

نتانیاهو در جریان این سخنرانی در نشست "سابان" که توسط موسسه بروکینگز در واشنگتن برنامه‌ریزی شده بود، ادامه داد: بدون یک تدبیر امنیتی واقعی و حضور دائم نیروهای اسرائیل که آن را تامین‌کنند، صلحی به دست نمی‌آید. در جریان مذاکرات صلح اخیر که با شکست مواجه شد، فلسطینی‌ها دائماً از تضمین دادن به اسرائیل درباره نگرانی‌های امنیتی مشروع امتناع کردند.

پس از آنکه نتانیاهو در مارس سال جاری میلادی خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد، ابرازامیدواری کرد که اختیاری گسترده‌تر را برای یک دولت باثبات و قدرتمند به دست آورد.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا نیز پس از نتانیاهو گفت: من از این مذاکرات صلح خاورمیانه دست بر نمی‌دارم و آن را به حال خود رها نمی‌کنم.

انتهای پیام

کد N618326