سازمان ملل از دیدارهای میان مخالفان سوری و مسئولان اسرائیلی خبر داد

رژيم صهيونيستي,مخالفان سوري

ناظران سازمان ملل در بلندی‌های جولان سوریه از وجود همکاری میان اسرائیل و مخالفان سوری و برگزاری چندین دیدار میان رهبران مخالفان و افسران ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، ناظران سازمان ملل در بلندی‌های جولان سوریه در گزارش خود جزئیات تماس‌های دائم میان رهبران مخالفان سوریه و افسران ارتش رژیم صهیونیستی را اعلام و تاکید کردند که بین مارس 2014 تا پایان مه سال مذکور 59 دیدار میان ائتلاف مخالفان سوریه و ارتش رژیم صهیونیستی صورت گرفته که طی این دیدارها 89 زخمی برای درمان به اراضی اشغالی منتقل شده‌اند.

در این گزارش اشاره شده که روابط میان دو طرف از مارس 2013 آغاز شده و اسرائیل همواره از مخالفان مسلحی که زخمی شده‌اند استقبال و بیمارستان میدانی را برای آن‌ها در جولان احداث کرده است.

براساس اطلاعات ناظران سازمان ملل چندین دیدار میان مخالفان مسلح سوری و نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

بشار جعفری، سفیر سوریه در سازمان ملل نیز پیشتر چندین بار از وجود همکاری گسترده میان رژیم صهیونیستی و مخالفان سوری خبر داده و به سازمان ملل شکایت کرده بود.

ارتش سوریه نیز شکایت‌نامه‌ای را به فرمانده نیروهای بین‌المللی فرستاد و در آن اعلام کرد که چندین تروریست مسلح که از مرزها به اسرائیل رفته‌اند در اردوگاهی که برای 70 خانواده مهاجر سوری برپا شده زندگی می‌کنند.

ناظران در گزارش خود اعلام کردند که نیروهای اسرائیلی دو صندوق را که محتویات آن مشخص نیست به مخالفان سوری تحویل داده و به دو تن از آن‌ها اجازه دادند تا از طریق مرزها وارد اراضی اشغالی شوند.

انتهای پیام

کد N618325