حواشی مراسم روز دانشجو در تالار شهید چمران دانشکده فنی

برگزاری مراسم روز دانشجو به همت انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در دانشکده فنی دانشگاه تهران با حواشی‌ای همراه بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم شخصیت‌هایی همچون نجفقلی حبیبی، مصطفی معین، علی مطهری و جمعی از اساتید دانشگاه و دانشجویان حضور داشتند.

دانشجویان در این مراسم پلاکاردهایی همچون «استاده‌ام چو شمع مترسان ز آتشم»، «دانشگاه زنده است» و ... و همچنین عکس شخصیت‌هایی همچون امام خمینی(ره)، دکتر مصدق و علی شریعتی را در دست داشتند.

جمعیت زیادی پشت در اصلی تالار شهید چمران برای حضور در این مراسم تجمع کرده بودند که همگی موفق به حضور در تالار اصلی نشدند و از بیرون سالن نظاره‌گر مراسم بودند.

همچنین دانشجویان در این مراسم شعارهایی همچون «دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، «بسیجی واقعی همت بود و باکری»،‌ «فرجی فرجی ، دانای مظلوم ما»، و ... سر می‌دادند.

علی مطهری یکی از سخنرانان این مراسم بود که با حضور او در تالار شهید چمران دانشجویان از جابرخواسته و او را تشویق کردند و شعار «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» سردادند.

همچنین پیش از سخنرانی او حضار با شعار «مطهری رو ببین، اصولگرا یعنی این» از او استقبال کردند.

در این مراسم همچنین کلیپ‌های تصویری پخش شد که در قسمتی از یکی از این کلیپ‌ها روند بررسی وزرای پیشنهادی پخش شد که با پخش این تصاویر دانشجویان شعار «نصرمن‌الله و فتح قریب،و ... » سردادند.

در انتهای این مراسم کلیپی از وقایع دانشگاه از قبل از انقلاب تاکنون پخش شد که در بخشی از آن جمله‌ای مبنی بر این‌که «تصاویر مربوط به حمله به کوی دانشگاه وجود دارد و به دلیل درخواست مسئولین دانشگاه حذف شده است» بر روی پرده نمایش داده شد.

مصطفی معین نیز سخنران دیگر این مراسم بود که مورد تشویق دانشجویان قرار گرفت و پیش از سخنرانی حاضرین با شعار «اصلاحات زنده باد معین پاینده باد» از او استقبال کردند.

در انتهای این مراسم بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران توسط محمد رمضان‌زاده دبیر انجمن اسلامی قرائت شد و پیام تصویری سید محمد خاتمی به مناسبت روز دانشجو برای حاضرین به نمایش درآمد.

انتهای پیام

کد N618006