نماینده کرج:

دانشجویان در روشنگری جامعه نقش موثری دارند

سیاسی

نماینده مردم کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا گفت: آگاهی و ارتقای اندیشه دانشجویان نقش موثری در روشنگری جامعه دارد.

محمدجواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، با اشاره به فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو، طی سخنانی اظهار کرد: دانشجویان یکی از عناصر توسعه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه هستند که با برخورداری از دو ویژگی‌ جوانی و دانش‌پژوهی می‌توانند به تمام اهداف خود دست پیدا کنند.

وی با بیان این‌که دو ویژگی جوانی و دانش‌پژوهی دانشجویان باید در راستای اصلاح جامعه استفاده شود، افزود:‌ قطعاً این عناصر اگر در یک جامعه کنترل و مدیریت نشود اثرات منفی را به‌دنبال دارد.

وی با اعلام اینکه نظام‌های سیاسی در کشورها، به دانشجو و دانشگاه نگاه ویژه‌ای دارند، ابراز داشت: روز دانشجو در کشور ایران نیز به‌عنوان روزی برای مبارزه با استکبار و بیداری جنبش دانشجویی تعیین شده است.

کولیوند اضافه کرد: دانشجویان در این روز علیه ظلم و استبداد قیام کردند و قطعا دانشجویان این نشانه را برای همیشه به یادگار داشته و در شرایط کنونی هم باید نقش ضداستکباری و روشن‌گری خود در جامعه را ایفا کنند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به توطئه‌های دشمنان بر علیه دانشجویان گفت: دشمنان ما با علم به اینکه دانشجویان از جریانات تاثیر گذار بر جامعه هستند ودر مقاطعی می خواستند با شکل دادن به جنبش به اصطلاح دانشجویی از آن به عنوان اپوزیسیون نظام استفاده ابزاری کنند اما دانشجویان با شکل‌دهی جریان اصیل انقلابی در دانشگاه‌ها راه خود را از دشمنان جدا کردند.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت که امروز دشمن می‌خواهد از ظرفیت های دانشجویی به ویژه 16 آذر سوء استفاده کند لذا دانشجویان باید مراقب توطئه دشمنان باشند.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود علم و دانش دانشجویان را در راستای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی بسیار راه‌گشا دانست و گفت: دانشجویان باید محکم و استوار در مقابل استکبار قرار گیرند و اجازه ندهند که استکبارگران از دانشجو برای رسیدن به مقاصد شوم خود سو استفاده کنند.

کولیوند در پایان با تاکید بر این‌که برنامه‌های روز دانشجو باید در راستای اثرگذاری بر دانشجویان در تمامی مسائل کشور و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای 16 اذر، فلسفه حضور دانشجویان در تمامی عرصه‌ها مشخص باشد، بیان داشت: جایگاه دانشجو، موقعیت دانشجو از لحاظ معنوی و مادی و ... باید مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N617696