عارف در مراسم روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی؛

آنقدر نیرو داریم که نگران رد‌صلاحیت‌های احتمالی نیستیم

سیاست داخلی,16آذر

از ماه‌ها قبل اعلام کردیم اصلاح‌طلبان در مجلس شرکت کنند و ما اصلا نگران بعضی رد صلاحیت‌ها که امکان دارد درباره انتخابات مجلس سال آینده انجام شود نیستیم زیرا اصلاح‌طلبان آنقدر نیرو دارند که جای نگرانی نیست.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی گفت:  انتخابات سال 88 یک اتنخابات باخت باخت و انتخابات سال 92 یک انتخابات برد برد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ دکتر محمدرضا عارف طی سخنرانی به مناسبت مراسم روز دانشجو و 16 آذر در دانشگاه شهید بهشتی گفت: معتقدم دیگر نمی توانیم انتخاباتی مانند سال 88 برگزار کنیم و دیگر انتخاباتی مانند آن برگزاری نمی شود.

دکتر عارف با اشاره به اینکه نباید درباره انتخابات سال آینده پیش‌داوری کرد افزود: مجلس جایگاه مهمی دارد و نماد مشارکت مردم است و ما باید به دنبال مجلسی مقتدر٬ متخصص و کاردان باشیم و نمایندگانی به مجلس بیایند که دغدغه‌شان فقط شهر و بخش و منطقه خودشان نباشد.

عارف با اشاره به لزوم ورود اصلاح‌طلبان در مجلس گفت: از ماه‌ها قبل اعلام کردیم اصلاح‌طلبان در مجلس شرکت کنند و ما اصلا نگران بعضی ردصلاحیت‌ها که امکان دارد درباره انتخابات مجلس سال آینده انجام شود نیستیم زیرا اصلاح‌طلبان آنقدر نیرو دارند که جای نگرانی نیست.

وی با اشاره به اینکه باید اصلاح‌طلبان به دنبال مشارکت حداکثری و همچنین جذب طیف خاکستری جامعه برای رای‌دادن باشند٬ گفت: معتقدم طیف اصلاحات باید با یک لیست سیصد نفره در کشور شرکت کند و همچنین این شرکت نیز باید براساس خرد جمعی باشد.

وی درباره شرکت خود در انتخابات گفت: نظر من نظر تابع جمع است و اگر جمع خردورزان اصلاح‌طلبان تایید کنند که من باید در انتخابات شرکت کنم٬ حتی اگر خودم علاقه نداشته باشم باز هم به نظر جمع اهمیت می‌دهم.

این سخنان عارف با تشویق شدید دانشجویان همراه شد.

کد N617643