ندیمی:

فارغ التحصیلان بیکار تا کی باید منتظر کار باشند؟

سیاسی

ایرج ندیمی گفت: "مردم چه می‌خواهند"؛ سوالی است که هر تصمیم ساز و هر تصمیم گیر و هر مسئولی دائم باید آن را از خود بپرسد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس با بیان اینکه بیکاری، رکود و همه مسائلی که به معیشت بازمی‌گردد و مردم را می‌آزارد باید مساله اول ما باشد گفت: خانه‌هایی که خالی از نان به این گرانی‌اند انتظار دارند تا نمایندگان ملت در راستای کاهش هزینه‌ها و امید به آینده و رونق زندگیشان بکوشند و کشاورزان انتظار دارند که همچنان مساله اول مجلس باشند چرا که آنان مظلوم‌ترین اقشار جامعه هستند و کمترین مدافعان را دارند و متاسفانه کشور دست تجاری است که دلال غیرمولدند.

وی افزود: مردم در راستای زندگی و معیشت خود همچنان گرفتار معضل مسکنند و مسکن همچنان یک مساله اساسی در مسیر جوانان است. هرچند که مسکن مهر بارقه‌ای از امید را ایجاد کرد اما افزایش قیمت‌ها و طولانی شدن اجرای پروژه‌ها این امید را به ناامیدی تبدیل کرد و همچنین مردم از ما می‌پرسند که در راستای رفتار اخلاقی، صداقت،‌ اعتماد و هم اندیشی با آنان بیش از آنچه می گوییم باید باشیم و به تعبیری دیگر صدق اگر برابری ظاهر و باطن است آنچه که در دلمان است به زبان و عمل باید جاری گردد.

ندیمی افزود: بنابراین اخلاق که علت بعثت بود یعنی پیوست جماعت و رابطه بین مردم و حاکمیت. هر چه قدر فاصله بین مردم و مسئولین کم شود ما می‌توانیم به مردم و افکار عمومی نزدیک‌تر شویم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سوال دیگر مردم این است که این همه فارغ التحصیلان بیکار تا کی باید منتظر کار باشند گفت: بیکارانی که سال‌ها دنبال کار بوده اند و فارغ التحصیلانی که پس از گذشت سن‌شان از 30 سال به دلیل سن بالا دیگر نمی‌توانند استخدام رسمی شوند امروز به مشکل اصلی در حوزه اشتغال تبدیل شده و مردم سوال دارند که آیا در این راستا و در تقویت اقدامات حمایتی نظیر بیمه آنچنان که باید کوشیده‌ایم؟

وی در پایان اظهار داشت: مشکلاتی که امروز دریای خزر ما، ارومیه ما، تالاب‌های ما و آب بندان‌های ما همچنان با مشکل مواجهند؛ سال آینده هم که سال خشکسالی است؛ دوستان سختکوشی نظیر آقای قاضی پور در تک و تا هستند همه ما باید برای اجرای پروژه‌ها و سدها و نیازهای آبرسانی اقدام های مصرانه ای انجام دهیم چرا که گیلان ما و مازندران ما و گلستان ما از صنعت عقب نگه داشته شده‌اند که این باید جبران شود.

انتهای پیام

کد N617608