مسئول اسرائیلی: همکاری استراتژیک ما با ریاض روبه افزایش است

مشاور اسبق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در سخنانی تصریح کرد که همکاری "استراتژیکی و امنیتی" میان عربستان و اسرائیل همواره در حال افزایش است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه فلسطین الیوم، عوزی عراد، متخصص امور داخلی و مشاور اسبق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در سخنانی در نشستی که مسئولان مجله "اسرائیل دیفنس" آن را ترتیب داده بودند، تاکید کرد: اسرائیل از نقش عربستان به عنوان نیرویی برای مقابله با ایران استفاده می‌کند و این مساله باعث می‌شود که ریاض نقش مرکزی و موثری را در فضای استراتژیک اسرائیل ایفا کند.

وی گفت: ادامه همکاری میان عربستان و اسرائیل در گرو تحولاتی است که در فضای نظام حاکم بر ریاض رخ می‌دهد.

عراد نسبت به سرانجام حساب بازکردن بر روی ابقای نظام حاکم در مصر هشدار داد و گفت: مصر مرحله بسیار حساسی را پشت سر می‌گذارد و هر لحظه ممکن است اوضاع تغییر کند.

عراد همچنین خاطرنشان کرد: تشکیلات خودگردان فلسطین در حال حاضر شریک اسرائیل در مقابله با بسیاری از چالش‌هاست.

وی اظهار داشت: اسرائیل هرگز این مساله را تحمل نخواهد کرد که ایران به کشوری هسته‌ای تبدیل شود و اگر چنین اتفاقی بیفتد اسرائیل گزینه نظامی را انتخاب خواهد کرد.

عراد در خصوص روابط با ترکیه نیز گفت: حقیقت و آینده این روابط خوب نخواهد بود.

وی همچنین نسبت به نتایج انتخابات زود هنگام در اسرائیل هشدار داد و گفت: این اقدام تنها موجب پایین آمدن سطح جایگاه اسرائیل در جهان می‌شود.

عاموس گلعاد، رئیس اداره سیاسی و امنیتی در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی نیز گفت: عربستان در حال حاضر بیش از هر تهدید دیگری بر مقابله با خطرات "تندروی" متمرکز است.

انتهای پیام

کد N617546