امير سياري در جمع خبرنگاران:

نيروهاي بيگانه بايد منطقه رزمايش را ترك كنند

سیاسی

فرمانده نيروي دريايي ارتش با اشاره به برگزاري رزمايش اين نيرو در مدار ١٠ درجه‌اي از جنوب هندوستان تا خليج عدن گفت: نيروهاي بيگانه بايد منطقه رزمايش را ترك كنند.

به گزارش خبرگزاري مهر، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، در حاشیه اختتامیه مسابقات قرآنی آجا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه محدوده رزمایش آتی نیروی دریایی کجاست، اظهار کرد: منطقه رزمایش ما در مدار ۱۰ درجه است که از جنوب هندوستان تا کشور سومالی و خلیج عدن را در بر می‌گیرد.

وی افزود: در زمان رزمایش ما اعلامیه‌ای را صادر می‌کنیم که به تبع آن قطعا نیروهای بیگانه باید از منطقه رزمایش دور شوند.

سیاری در ادامه با اشاره به رونمایی از دستاوردهای نداجا، بیان داشت: مسیر ما این است که تمام تجهیزات مورد نیاز در نیروی دریایی، اعم از شناورهای سطحی، زیرسطحی و پروازی را به دست توانمند جوانان خودمان تولید کرده و به کار بگیریم.

وی ادامه داد: تا امروز موفقیت‌های بزرگی نصیب ما شده است که از ناوشکن جماران گرفته تا ناوهای موشک‌انداز و زیردریایی کلاس غدیر را شامل می‌شود. در آینده نیز زیردریایی فاتح به بهره‌ برداري خواهد رسید.

فرماند نداجا با اشاره به آمادگی نیروی دریایی ارتش برای حضور در اقیانوس اطلس، تصریح کرد: مطابق با قوانین بین‌المللی ما حق حضور در آب‌های آزاد دنیا را داریم. ما از این حق خود استفاده می‌کنیم و حتما در اقیانوس اطلس حضور خواهیم یافت.