نقل قول منتسب به خاتمی درباره مسجدجامعی خبرسازی سفارشی است

سیاست داخلی,احمد مسجدجامعی,سیدمحمد خاتمی

خاتمی به نقش اثرگذار همفکران اصلاح‌طلب خود در شورای شهر همواره تاکید داشته و البته شورا را نهادی سیاسی و سیاست‌زده‌ نمی‌داند. هرچند در عمل شوراها مخصوصا در کلانشهرها هنوز نتوانسته اند از سیاست فاصله بگیرند و شاهد نوعی سیاست‌زدگی در برخی شوراها مخصوصا در ایام انتخاب هیئت رئیسه شورا هستیم.

دو هفته از فراخوان احمد مسجدجامعی (29 آبان به کتابفروشی ها بیاییم) گذشته، فراخوانی که در آن از مردم و نخبگان علمی دینی فرهنگی و هنری خواسته شد به مناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی و در آخرین روز از این هفته روز 29 آبان در حمایت از کتابفروشی و کتابخوانی به کتابفروشی های شهر و دیارشان بیایند.

به گزارش ایلنا علیرضا تابش در پیامی در خصوص نقل قول منتسب به خاتمی درباره مسجدجامعی نوشت: این حرکت نمادین مورد استقبال گروه‌های مختلف مردم، دانشجویان، زنان، جوانان و مردم دوستدار فرهنگ قرا رگرفت تا جایی که عالمان دینی در شهر مقدس قم، اعضای شورای شهر، چند تن از دولتمردان؛ سید حسن خمینی نوه گرامی حضرت امام(ره)، متفکران، روشنفکران و نویسندگان و مترجمانی چون محمود دولت آبادی، احمدرضا احمدی، مصطفی محقق‌داماد، رضا داوری، غلامرضا دینانی، یوسف اباذری، ضیا موحد، حسین پاینده و.... در تهران و شهرهای دیگر کشور به احترام کتاب در کتاب‌فروشی ها حاضر شدند.

شاید برخی از این فراخوان و اقبالی که توسط مردم و نخبگان از آن شد دل‌نگرانند چون خبرسازی سفارشی جدیدی این بار با نقل قولی دروغین از سیدمحمد خاتمی عملکرد موفق او را در شورای شهر تهران و سنگر خدمت به مردم نشانه رفته است.

هنوز یادمان نرفته سال گذشته و در آستانه تشکیل شورای چهارم، خاتمی در اظهار نظری گفت ترجیح می‌دهم مسجدجامعی در شورا بماند و به دولت نرود.

خاتمی به نقش اثرگذار همفکران اصلاح‌طلب خود در شورای شهر همواره تاکید داشته و البته شورا را نهادی سیاسی و سیاست‌زده‌ نمی‌داند. هرچند در عمل شوراها مخصوصا در کلانشهرها هنوز نتوانسته اند از سیاست فاصله بگیرند و شاهد نوعی سیاست‌زدگی در برخی شوراها مخصوصا در ایام انتخاب هیئت رئیسه شورا هستیم.

آقای خاتمی امروز این خبرسازی‌های سفارشی را در یکی دو سایت دیده بودند، واکنش ایشان لبخند تلخی بود با اظهار تاسف به خاطر این دروغ پردازی ها.

آقای خاتمی به عنوان یک شخصیت تاثیرگذار در حوزه اجتماع و فرهنگ، همواره از رویکرد و عملکرد اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر تهران حمایت کرده و حضور نمایندگان مردم را در بین آحاد جامعه مورد تاکید قرار داده و از خدمت رسانی بی‌ریا و خالصانه احمد مسجدجامعی در تمامی عرصه‌ها قدردانی کرده است.

این نوع خبرسازی‌ها نشان تاثیرگذاری اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر تهران است.

شاید هم برخی دلواپسان، نگران حضور احمد مسجدجامعی و اصلاح‌طلبانی میانه‌رو از جنس او، در عرصه‌های دیگر هستند.

جعل سخنان سیدمحمد خاتمی درباره یکی از نزدیک‌ترین یارانش، عمق نگرانی برخی را نشان می‌دهد. تهران‌گردی برای عضو شورای اسلامی تهران٬ نه تنها ویژگی منفی نیست که ویژگی مثبت است و بازتاب‌های اجتماعی آن به حدی بود که پس از او دیگر مدیران شهری نیز برنامه‌های مشابهی را تدارک دیدند.

در تهران گردی‌ها بسیاری از مسایل اجتماعی و اقتصادی شهروندان و مناطق مختلف مورد توجه قرار گرفت و برخی از این مسایل چنان بازتابی پیدا کرد که باعث حل و فصل و اصلاح آن شد.

احمد مسجدجامعی مردی است که مردم اغلب محلات تهران او را و به خاطر خدمات ماندگارش در دو دوره شورای شهر خوب در خاطر سپرده‌اند.

کد N617371