تذکر نماینده ماکو نسبت به مشکل تردد کامیون‌ها در مرز ایران و ترکیه

سیاسی

نماینده مردم ماکو در مجلس نسبت به مشکل تردد کامیون‌ها در مرز ایران و ترکیه تذکر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی محمد علیپور، در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک روز دانشجو گفت: اخیرا مشکلی در خصوص رفت و آمد کامیون‌ها میان ایران و ترکیه به وجود آمده است.

وی ادامه داد: این مشکل از آن جهت به وجود آمد که مسئولان دولت ترکیه توافق کردند کامیون‌های ترکیه و ایران سوخت گیری نکند و با باک پر از ایران ورود و خروج کنند و متاسفانه مسئولین دولت ترکیه به قراردادی که خود بستند عمل نمی‌کند و امروز ما شاهد هستیم که رانندگان زحمت کش ما در ترکیه محبوس شده و دولت این کشور مرز را بسته است.

نماینده مردم ماکو در مجلس خاطر نشان کرد: رسانه‌های ترکیه و فضاهای مجازی این کشور ، این مشکل را به گردن ایران انداختند در حالی که این دولت ترکیه است که مرز را بسته و من به این دولت دوست و همسایه تذکر و هشدار می‌دهم که حیف است مرز دوستی ما به بهای اندک و به خاطر قیمت گازوئیل برایش مشکلی ایجاد شود.

علیپور در پایان خطاب به وزیر امور خارجه و وزیر راه و شهرسازی و مسئولین گمرک تصریح کرد:‌این مسئولین باید از عزت ایرانیان دفاع کنند، مسئولان وزارت خارجه نباید ساکت بنشینند و اجازه ندهند احترام و عزت ایرانیان مورد تعرض قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N617137