به منظور جلب حمایت برای مقابله با داعش

هیاتی از اهل سنت عراق به تهران می‌آید

الشرق الاوسط به نقل از یکی از مقامات محلی عراق از سفر هیاتی از اهل سنت این کشور به تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمد الهایس، رییس شورای ابناء العراق با اعلام خبر سفر هیاتی از عشایر اهل سنت عراق به ایران در آینده‌ای نزدیک گفت که این هیات به منظور جلب حمایت تهران از عشایر اهل سنت در استان‌های غربی در قبال داعش به تهران سفر خواهند کرد.

او ادامه داد:‌ این هیات قرار است در روزهای آینده با مسوولان ایرانی دیدار و راه‌های کمک به عشایر اهل سنت عراق را در مقابله با گروه‌های تروریستی از جمله داعش مورد بررسی قرار دهند.

به گفته الهایس هدف این هیات تاکید بر وحدت عراق و اهمیت مقابله با طایفی‌گری و درخواست‌های مربوط به تقسیم و (استقلال‌طلبی‌ها) دراین کشور است.

این در حالی است که عذال الفهداوی از اعضای شورای استانداری الانبار در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن با بیان این که سفرهیات‌هایی از اهل سنت به آمریکا و ایران با هماهنگی با شورا نبوده است، گفت که این شورا درباره این سفرها از طریق رسانه‌ها مطلع شده است و با شورا به عنوان دولت محلی هماهنگی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به این که هیات عشایری که به آمریکا سفر کرده شامل شیوخ و مسوولان محلی تعدادی از استان‌های غربی به ویژه الانبار و نینوا بوده است، ادامه داد:‌ شورای استانداری از طریق دولت مرکزی از آمریکا (برای مبارزه با داعش) درخواست تسلیحات کرده است.

انتهای پیام

کد N617069