منادی: 16 آذر روز تولد شعار مرگ بر آمریکاست

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی به مشکلات موجود در مدارس کشور به خصوص وجود بخاری در برخی مدارس اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا منادی سفیدان در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی (ع) و با اشاره به روز دانشجو، گفت: امروز روز تولد شعار مرگ بر آمریکاست.

وی ادامه داد: امروز روزی است که دانشجویان ایرانی برای اولین بار پوزه آمریکا را در دنیا به خاک مالیدند و در دانشگاه تهران در حین اعطای دکترای افتخاری به نیکسون شعار مرگ بر آمریکا را سر دادند لذا جنبش دانشجویی با این شعار در ایران تولد یافته و حرکت این جنبش به سمت استکبارزدایی و مبارزه با امپریالیسم است.

این عضو هیات رییسه مجلس خاطرنشان کرد: این روزها خیلی مطرح است که در دانشگاه‌ها فضای سیاست‌زدگی ایجاد شده، اگر بخواهیم مرگ بر آمریکای واقعی بگوییم آن این است که دانشگاه‌ها و دانشجوها وظیفه مهم‌تری در تولید علم داشته باشند.

منادی با تاکید بر وظیفه دانشگاه‌ها در راستای تولید علم، تصریح کرد: انضباط مالی در کشور باید ابتدا از دولت آغاز شود و همین که امروز بودجه به مجلس ارائه شد حرکتی در راستای انضباط مالی بود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین به موضوع وضعیت معیشتی فرهنگیان اشاره کرد و رسیدگی به این مساله را خواستار شد.

وی در ادامه یادآور شد: ان‌شاءالله راهکارهای لازم جهت حل معضلات بازنشستگان به خصوص بازنشستگان فرهنگی صورت گیرد و رتبه‌بندی معلمان، هدفمند کردن حقوق و دستمزد فرهنگیان تعیین تکلیف شود.

منادی به مساله وجود بخاری اشاره کرد و رسیدگی هر چه سریعتر به این موضوع را خواستار شد.

نماینده مردم تبریز در مجلس در پایان، گفت: هنوز کاری برای دریاچه ارومیه نشده و این دریاچه آخرین نفس‌های خود را می‌کشد. آقای روحانی شما به ما وعده دادی پس به داد دریاچه ارومیه برسید.

انتهای پیام

کد N616955