نماینده بویر احمد:

آمریکا در مذاکرات به دنبال نادیده گرفتن حقوق ملت ایران بود

نماینده مردم بویر احمد و دنا اظهار کرد: آمریکا در این مذاکرات تحت فشار صهیونیست‌ها به دنبال نادیده گرفتن حقوق مسلم ملت ایران بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، غلام محمد زارعی، نماینده بویر احمد و دنا در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: تلاش 15 ماهه و بی وقفه تیم مذاکره کننده هسته‌ای که با اتخاذ مواضع انقلابی و چارچوب‌های تعیین شده توسط رهبری پشت سر گذاشته شد توان و ایستادگی فرزندان ملت ایران را در حوزه‌ی دیپلماسی هسته‌ای به اثبات رساند.

وی افزود: بدون تردید عامل عدم حصول نتیجه در مذاکرات هسته‌ای زیاده خواهی‌های آمریکا و کشورهای غربی بود چرا که آمریکا در این مذاکرات تحت فشار صهیونیست‌های غاصب و برخی کشورهای همراه این رژیم جعلی در منطقه به دنبال نادیده گرفتن حقوق مسلم ملت ایران بود. امیدواریم طرف‌های مذاکره کننده بدون زیاده خواهی قبل از مدت تعیین شده از مواضع اصولی و منطقی ایران اسلامی استفاده کرده و در مسیر تحقق نهایی گام بردارد.

نماینده مردم بویر احمد و دنا در بخش دیگری از نطق خود ضمن درخواست از رئیس جمهور برای حضور و سفر به این استان به مشکل بیکاری اشاره کرد و افزود: مشکل عمده و اساسی که بالاتر از توسعه نیافتگی می‌باشد بیکاری جوانان آماده به کار است که بالا بودن نرخ بیکاری منجر به حاکم شدن فضای یاس و ناامیدی در این استان شده است.

زارعی با اشاره به تاکید رئیس جمهور برای حضور برخی شرکت‌های مهم جهت سرمایه گذاری در این استان اظهار کرد: متاسفانه هیچ اقدامی از طرف شرکت‌های ایمیدرو و شستا صورت نگرفته است. لذا پیشنهاد می‌شود برای نجات تهران از آلودگی بخشی از صنایع به شهرهایی که دارای پتانسیل و ظرفیت لازم مانند این استان هستند منتقل شوند تا دو هدف توزیع عادلانه موانع و فرصت‌ها تحقق یابد.

وی با انتقاد از این که سهم فعلی استان کهگیلویه و بویر احمد از پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نیم درصد است گفت: افزایش این اعتبارات قطعا می‌تواند مشکلات بسیاری را برطرف کند.

نماینده بویر احمد و دنا همچنین از مسئولان درخواست تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌ی بیمارستان 220 تخت خوابی یاسوج و ارتقاء تقسیمات کشوری در برخی از بخشهای این استان را خواستار شد.

وی در پایان ضمن تبریک روز دانشجو گفت: روز 16 آذر روز آزادی استقلال و حاکمیت دانشجویان و استبداد است که مهمترین شاخص دانشجویان استکبار ستیزی می‌باشد.

انتهای پیام

کد N616722