وزیر کشور لبنان: بازداشت همسران 2 سرکرده داعش اشتباه بزرگی بود

لبنان,داعش

وزیر کشور لبنان در سخنانی تصریح کرد: بازداشت همسر سابق رهبر داعش و همچنین دستگیری همسر یکی از رهبران جبهه النصره اشتباه بزرگی بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، نهاد مشنوق، وزیر کشور لبنان تصریح کرد: بهتر بود پیام‌هایی را به تروریست‌ها به نحو دیگری می‌دادیم. ما باید عرصه را بر سجی الدلیمی، همسر سابق ابوبکر بغدادی، رهبر داعش و علاء العقیلی، همسر ابو انس چچنی تنگ می‌کردیم و به اطلاع تروریست‌ها می‌رساندیم که هویت این دو زن برای دستگاه‌های امنیتی شناخته شده است و آنها زیر نظر قرار دارند.

این وزیر لبنانی به صورت تلویحی اظهار کرد که از این دو زن به عنوان برگ برنده‌ای در مذاکرات برای آزاد کردن سربازان لبنانی که داعش و النصره آنها را به اسارت گرفته‌اند، استفاده می‌شود.

وی افزود: هیچ مدرکی دال بر اینکه این دو در تلاش برای اقدامی امنیتی بودند، وجود ندارد و تصمیمی برای آزاد سازی این دو وجود ندارد آنها جزو روند مذاکرات برای آزاد سازی نظامیان لبنانی هستند وگرنه چرا بازداشت می‌شدند تا آزاد شوند. کمترین مجازاتی که در حق آنها در نظر گرفته خواهد شد حبس خانگی است. ارتباط آنها با تروریست‌ها چندان قابل اعتماد نیست.

این اظهارات نهاد مشنوق پس از تهدیدهای ابو انس چچنی صورت گرفت. وی تهدید کرده بود که پس از بازداشت همسرش، مذاکرات درخصوص آزادی بیش از 12 تن از نیروهای امنیتی لبنان پایان می‌یابد.

پیشتر نیز جبهه تروریستی النصره علی بزال، یکی از سربازان لبنانی گروگان گرفته شده را سر برید و تهدید کرد اگر «خواهرانی که اخیرا بازداشت شدند» آزاد نشوند آنها یک سرباز لبنانی دیگر را نیز می‌کشد.

پیشتر دستگاه امنیتی لبنان سجی الدلیمی و دخترش هاجر را بازداشت کرد و نتایج آزمایشات DNA نشان داد که هاجر دختر ابوبکر بغدادی است.

انتهای پیام

کد N616593