لایحه خروج از رکود با اولویت در دستور کار مجلس قرار گرفت

بودجه 94

نمایندگان مجلس شورای اسلامی رد جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) با بررسی لایحه خروج از رکود به صورت اولویت‌دار موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمیرضا فولادگر، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 که تقاضای تغییر دستور را در جلسه علنی امروز مطرح کرد گفت: لایحه خروج از رکود در مرداد ماه به صورت یک فوریتی تقدیم مجلس شد و در سه چهار ماه گذشته کار منسجمی درمورد آن انجام شده است.

گزارش نهایی این لایحه نیز 30 ماده از مواد لایحه دولت و 30 ماده الحاقی را شامل می‌شود.

وی با بیان این که این لایحه با همکاری کمیسیون‌های اقتصادی، صنایع، کشاورزی و عمران و انرژی و بودجه مورد بررسی قرار گرفته تصریح کرد: به جز چند مورد جزیی ما هیچ مورد اختلافی با دولت نداریم زیرا محتوای این لایحه حمایت از تولید و ایجاد شرایطی برای خروج از رکود است زیرا ضرورت دارد ما از حالت رکود تورمی خارج شویم.

احمدعلی مقیمی نماینده بهشهر در مخالفت با در اولویت قرار گرفتن لایحه خروج از رکود گفت: در حال حاضر وقت مناسبی برای بررسی این لایحه نیست زیرا بودجه در راه است و بهتر است بگذاریم این لایحه در زمان دیگری مورد بررسی قرار گیرد.

هادی قوامی، عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی نیز از نمایندگان خواست رای قاطع به تغییر دستور بدهند. تا روز سه شنبه کلیات آن نیز موردتصویب قرار گیرد و زیر ساختها برای خروج از رکود فراهم شود.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تحقق اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: امروز صنعت، کشاورزی و بخش خدمات در شرایط رکودی به سر می‌برند و علی رغم توجه دولت در یک سال اخیر و توفیق نسبی برای کنترل تورم شرایط بنگاههای اقتصادی بسیار نامناسب است.

قوامی آمار بیکاری را 6 میلیون نفر عنوان کرد و گفت که 7 میلیون نفر هم در آینده وارد بازار کار می‌شوند لذا اگر مجلس و دولت با رکود مقابله نکنند شرایط پیش آمده کام همه را تلخ خواهد کرد.

این نماینده مجلس بررسی با اولویت لایحه خروج از رکود را لبیک به شعار اقتصاد مقاومتی دانست و گفت که در طول چند ماه گذشته مجلس این لایحه را با حضور کارشناسان و بخش‌های مختلف چکش کاری کرده است.

نمایندگان در ادامه با 172 رای موافق، 20 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر با درخواست تغییر دستور موافقت کردند ودر نتیجه لایحه یک فوریتی رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور با اولویت در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد. پس از رای نمایندگان علی لاریجانی گفت که بررسی این لایحه از جلسه آینده در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N616305