سازمان ملل به دنبال بهبود وضعیت آوارگان اوکراینی

سازمان ملل اعلام کرد که تلاش‌های خود را برای بهبود وضعیت آوارگان اوکراینی با توجه به فرارسیدن فصل زمستان دوچندان خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، دفتر کمیسیونر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که به دنبال اعطای منابع مالی و تامین تجهیزات لازم برای آوارگان اوکراینی است تا با توجه به فرارسیدن فصل زمستان این افراد دچار مشکلات مضاعف نشوند.

استفان دوجاریچ سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد که درگیری‌ها در شرق اوکراین باعث آواره شدن بیش از نیم میلیون تن شده است و صدها هزار تن دیگر نیز تحت تاثیر این درگیری‌ها مجبور به گریختن به روسیه و دیگر کشورهای مجاور شده‌اند.

وی تصریح کرد که دفتر کمیسیونر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان معتقد است که تصمیمات اخیر دولت اوکراین درخصوص جلوگیری از فعالیت‌های بشردوستانه تاثیری منفی خواهد داشت که از آن جمله می توان به افزایش تعداد آوارگان اشاره کرد.

این سخنگوی سازمان ملل گفت که متاسفانه این سازمان اطلاعات دست اول درخصوص وضعیت منطقه ندارد اما دلایل کافی و قابل استنادی وجود دارد که غیرنظامیان در منطقه دچار وضعیتی به شدت دشوار هستند.

انتهای پیام

کد N616235