پیام رئیس مجلس به گردهمایی گرامیداشت جرج جرداق: او با کلمه طیبه‌ای که برجای گذاشت همواره زنده است

تسنیم نوشت:

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیامی به گردهمایی بزرگداشت «جرج جرداق» نویسنده و اندیشمند لبنانی صادر کرده است.

متن کامل پیام لاریجانی به شرح زیر است:

به راستی که کلمه طیبه بر دل‌های پاک می‌نشیند و انسان‌ها را به عالم محبت و صداقت و صلح و همدلی اعتلا می‌بخشد و آن‌ها را با ادیان و آئین‌ها و گرایش‌های مختلف خود به یکدیگر پیوند می‌دهد تا بشریت از یک زندگی مالامال از خیر و برکت و سعادت و بهروزی بهره‌مند گردد.

آنچه که جامعه‌الجمع انسان‌ها است این است که همه آن‌ها بندگان خداوند تبارک و تعالی هستند و مسئولین مشترک نظم‌دهی به حیات دنیوی خود را مطابق خواست و اراده پروردگار عالم بر دوش می‌کشند.

این همان چیزی است که از مرحوم جورج جرداق نویسنده و شاعر راحل برای ما به جای مانده است.

کلمه طیبه‌ای که بر دل او نشست و باعث شد که به میراث عظیم فکری و انسانی امیر بلاغت و بیان و امام آزدگان امام علی علیه‌السلام عشق ورزد.

«انسان‌ها بر دو قسم هستند: یا برادران دینی شما هستند، یا نظیر شما در خلقت»

مرحوم جرداق فاصله‌ها را به دور ریخت و در وصف و حب علی علیه‌السلام نوشت: «تو متعلق به قوم و دین خاصی نیستی، تو متعلق به همه مردم هستی»

حضار گرامی؛

ما در جمهوری اسلامی ایران فوق‌العاده برای جورج جرداق این نویسنده و اندیشمند بزرگ که به حق یکی از افتخارات لبنان به شمار می‌آید ارج می‌نهیم و چه جای تعجب که او از کشور برادر لبنان است که تاریخ آن با علم و معرفت عجین شده و به واسطه فداکاری‌ها و مقاومت دلاورمردان آن، کله طیبه آزادی، عزت و سرافرازی بر تارک این کشور ترسیم شده است.

جورج جرداق با میراث فرهنگی و ادبی و کلمه طیبه‌ای که از او به جای مانده همواره زنده خواهد بود.

به خانواده محترم او و ملت لبنان تسلئیت می‌گوییم.

 

45503

کد N615846